27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu animowanego – blok III

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO – BLOK III

CZWARTEK, 07.03.2024, godz. 13:45-15:05, (JCK, ul. BANKOWA 28/30)
The_Family_Portrait_1

PORTRET RODZINNY

Spokojne niedzielne popołudnie w arystokratycznym domu rodzinnym, tuż przed upadkiem imperium austro-węgierskiego. Andras i jego córka Zsofia są zaskoczeni, gdy brat Andrasa, Zoltan, wkracza w zacisze ich domu wraz ze swoją liczną rodziną. Poetycka, mroczna i nieco humorystyczna obserwacja społeczna, w której więzi rodzinne i relacje są rozkładane na czynniki pierwsze.

HRV, 2023, 14 :35, dir. Lea Vidakovic,  prod. Drasko Ivezic, Jean Francois le Corre, Nikolina Vucetic Zecevic

 

ASHKASHA

Ashkasha to żywa istota, którą kieruje ciekawość. To powoduje, że traci głowę i zostaje uwięziona w głębinach, gdzie zanurza się w odkrywczą podróż.

ESP/ARG, 2022, 06 :00, dir. Lara Maltz,  prod. Lara Maltz

 

Ashkasha1
From the Corner of My Eyes_still_01

KĄTEM OCZU

Krótkometrażowy film przedstawia moment, w którym życie dwojga nieznajomych splata się na krótką sekundę, gdy krzyżują się ich spojrzenia.

HUN, Szemem sarka, 2023, 06:15, dir. Domonkos Erhardt, prod. József Fülöp – Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest

 

KOLACJA

Podczas dysfunkcyjnej rodzinnej kolacji gnębieni członkowie rodziny walczą ze swoimi prześladowcami. Walka o dominację kończy się tragicznie. Rodzinny obiad, który doprowadza do katastrofy.

HUN, Vacsora, 2022, 14:51, dir. Dániel Bárány, prod. Gábor Osváth

 

Supper_01
img-Swimming_With_Wings_300dpi-3

PŁYWANIE ZE SKRZYDŁAMI

Krótkometrażowy animowany dokument ukazujący doświadczenia imigracyjne oczami małej izraelskiej dziewczynki uczącej się pływać w ubraniu w Holandii.

NLD/ISR, 2023, 11:00, dir. Daphna Awadish Golan, prod. Amit  Russell Gicelter, Richard Valk

 

STWÓRZ LUB ZŁAM

Alex dorasta w czasach NRD ze swoją samotną matką w regionie Vogtland. Kiedy publicznie krytykuje ona państwo, opieka społeczna kieruje Alexa do domu dziecka. Tam jedenastolatek przestaje rozumieć świat. Tęskni za rodziną i podejmuje kilka prób ucieczki. Za karę trafia do zamkniętego ośrodka dla nieletnich Torgau, jedynego takiego w kraju, gdzie codzienność zdominowana jest przez musztrę wojskową i przemoc.

D, 2022, 08:06, dir. Mike Plitt, Falk Schuster, prod. Alexander Lahl

 

main_still_jump_make_or_break
Box Cutters_1

NÓŻ DO TAPET

Młoda kobieta powraca pamięcią do dnia, w którym została zaatakowana przez trzech mężczyzn, gdy wracała do domu. Jednak jej codzienne życie musi wrócić do normy.

FRA, 2023, 08:24, dir. Naomi Van Niekerk, prod. Olivier Catherin, Edwina Liard, Nidia Santiago, Richard Valk, Naomi van Niekerk

 

A modern theme for the film industry & video production