27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu dokumentalnego – blok VIII

KONKURS FILMU DOKUMENTALNEGO – BLOK VIII

PIĄTEK, 08.03.2024, godz. 12:20-14:35, (JCK, ul. Bankowa 28/30)
To Die Before Dying (Morir Antes De Morir) _1

UMRZEĆ PRZED ŚMIERCIĄ

Tristan jest 16-letnim chłopcem, który prowadzi pozornie proste życie ze swoją matką Blancą, jednak jego codzienność ulega zakłóceniu, gdy zostaje wyszkolony na torreadora. Historia rozgrywająca się w wiosce w hiszpańskiej Estremadurze, gdzie folklor religijny i walki byków są bohaterami kontrowersyjnej rzeczywistości XXI wieku, opowiada o codziennym życiu Tristana, naznaczonym jego lękami i niepewnością.

ESP, Morir Antes De Morir, 2023, 19:00, dir. Jesús  Lacorte, prod. Jesús Héctor Martínez Sánchez

 

PONTO FINAL

Ten film jest wymówką, lekarstwem. Reżyser wraca do domu swoich rodziców i prosi ich o zagranie w grę, w której stają się gwiazdami filmowymi. Ta gra w aktorstwo posłuży jako pretekst do rozmowy o raku, który pokonali zarówno jego matka, jak i ojciec, oraz o strachu przed stratą.

ESP/PRT, 2022, 23:00, dir. Miguel López Beraza, prod. Mireia Graell

PontoFinal_Still_01
La Sapèque _Stills4

LA SAPÈQUE

W domu zbyt dużym dla dwojga, przepełnionym rzeczami i wspomnieniami, ojciec i matka starzeją się i lękają utraty wspomnień. Aby znaleźć klejnot zbyt dobrze ukryty przed złodziejami, Danielle używa wahadełka. Jacques pracuje nad swoją pamięcią, ucząc się języków obcych. Wkrótce, gdy ich stan się poprawi, wyruszą w podróż na koniec świata…

BEL, 2023 28:00, dir. Élise Boënnec, prod. Victor Claude

 

GÓRA WSPOMNIEŃ

Julen podchodzi do Jose, jednego z ostatnich pasterzy w swoim mieście, chcąc opowiedzieć mu o zanikającym stylu życia. Podczas wspólnie spędzonego czasu, otwierają się drzwi do przeszłości, pozwalając zaobserwować to, co pozostało.

ESP, Agur Artzai, 2023, 26:00, dir. Julen Zubiete, prod. Jokin Agirregoikoa, Joseba Candas, Julen Zubiete

A mountain of memories-1
LOBOS_FRAME_01_21_03_07-2

WILKI

Mieszkańcy małego miasteczka w Asturii, których sposobem na życie jest hodowla zwierząt, boją się wilka. Wilk jest skrytym zwierzęciem, a miejscowi nie widzieli go więcej niż dwa razy w życiu. Niewidzialna obecność budzi strach wśród miejscowej ludności, strach podsycany opowieściami, które przełożą się na nienawiść, połączoną z pewnym szacunkiem i podziwem.

ESP, Lobos, 2023, 30:00, dir. Marina Garcia Andreu, prod. Aleix Singla, Marina Garcia Andreu

 

A modern theme for the film industry & video production