27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu fabularnego – blok II 2024

KONKURS FILMU FABULARNEGO – BLOK II

ŚRODA, 06.03.2024, godz. 13:20 – 15:25 (Kino LOT, ul. POCZTOWA 11)
Craftwork (Artesanía)1

RZEMIOSŁO

Manuel, właściciel małej firmy w centrum miasta i jego córka Vicky, która niedawno uzyskała licencjat na Uniwersytecie w Burgos, przeżywają złą passę w swoim centrum. Jednak pewnego dnia Vicky zaczyna robić zakupy ponad stan i wzbudza to podejrzenia Manuela. Skąd Vicky bierze pieniądze?

ESP, Artesanía, 2023, 20:00, dir. David Pérez Sañudo, prod. Agustín  Delgado Bulnes

TARAPATY

Dwóch nastolatków próbuje osiągnąć bogactwo w nietypowy sposób. Ahmad i Reza to dwaj bliscy przyjaciele. Są młodzi i mają różne motywacje, ale podążają tą samą ścieżką. Ahmad, ze względu na głęboką przepaść emocjonalną między nim a ojcem, postanawia usamodzielnić się i opuścić dom. Tymczasem Reza jest zdeterminowany, by pozostać przy swojej rodzinie.

IRN, Tangeh, 2023, 30:00, dir. Meghdad Jalali, prod. Meghdad Jalali

 

The Strait 1
48Hours2

48 GODZIN

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Nader otrzymuje przepustkę do domu. Ma 48 godzin, by stać się ojcem swojej czteroletniej córki.

IRN, 2022, 20:00, dir./ prod.  Azadeh Moussavi

 

PARADA

Grupa licealistów spotyka się, aby wziąć udział w paradzie narodowej razem ze swoją szkołą. Jedna z uczennic, ze względu na narodowość, jest prześladowana przez nauczyciela. Uczniowie reagują, bronią jej i konflikt się zaostrza. Aby uniknąć konsekwencji, postanawiają uciec. Zatrzymują się na szczycie pobliskiego wzgórza i spędzają tam resztę dnia w ramach ucieczki.

CHE/GRC, Le Défilé, 2023, 23 :00, dir. Michail Galanopoulos, prod. Nicolas Wadimoff, Lionel Baier

The Parade.3
01-sushi-frames

SUSHI

Tego wieczoru Jaume, lokalny policjant z prowincjonalnego miasteczka, po raz pierwszy spróbuje sushi. Będzie to również pierwszy i z pewnością ostatni raz, kiedy spędzi kilka godzin ze swoim synem, Betu, młodym mężczyzną, który niebawem zostanie ojcem.

ESP, 2023, 20 :00, dir. Iván Morales, prod. Roger Torras, Àngels Masclans

 

A modern theme for the film industry & video production