27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu fabularnego – blok III 2024

Konkurs filmu fabularnego – blok III

ŚRODA, 06.03.2024, godz. 17:30-19:35, (jck, ul. bANKOWA 28/30)

 

1_OF KISSES AND CAPES

NASZE PRAGNIENIA

Isi i Finn planują swój pierwszy raz. To trudne przedsięwzięcie, nie tylko ze względu na ich niepełnosprawność fizyczną, ale także z powodu ich niepewności i braku komunikacji, co niemal zagrozi ich związkowi.

D, 2022, 27:54, dir. Elena Weiss, prod. Paula Maria Martin-Karg

 

STEK

Matka przygotowuje tort i jedzenie na urodziny swojej córki. Nagle wroga armia rozpoczyna atak z zaskoczenia, nie pozostawiając matce czasu na ucieczkę, ale aby chronić córkę, ukrywa dziewczynkę w szafie. W trakcie ataku na dom żołnierze zabijają matkę. Sanitariusz odkrywa dziewczynkę i próbuje sprawić jej radość, organizując jej urodziny. Jednak urodziny zmieniły się w pogrzeb.

IRN, 2023, 08:00, dir./ prod. Kiarash Dadgar

The Steak_1
Winners (Hogy ne győzzünk) 1

ZWYCIĘZCY

Ádám i jego przyjaciel Bálint to nastolatkowie mieszkający na brutalnych obrzeżach Budapesztu. Kiedy ich przyjaciel zostaje pobity, a oni postanawiają się zemścić, Adam musi spojrzeć prawdzie w oczy i zastanowić się, co tak naprawdę oznacza bycie mężczyzną.

HUN, Hogy ne győzzünk, 2022, 16:04, dir. Dániel Füzes, prod. Gábor Osváth, Marcell Szy

ALL-INCLUSIVE

Jedenastoletni Fer wyjeżdża z rodziną do wiejskiego kurortu położonego kilka godzin drogi od Bogoty. Chociaż ojciec Fer będzie prowadził swoje interesy, obiecał, że znajdzie czas na wspólną rodzinną zabawę, której od jakiegoś czasu brakowało w ich życiu.

COL/FRA, Todo Incluido,  2022, 20:00, dir. Duván Duque Vargas, prod. Franco Lolli

 

Todo Incluido still 1
The Beast (La Bête)3

BESTIA

Podczas wakacji u rodziny na wsi, młody chłopak z miasta zostaje przymuszony do udziału w polowaniach na dziki na polach kukurydzy. Ten naiwny i bojaźliwy chłopak żyje w ciągłym strachu przed tajemniczą bestią, która według dorosłych mieszka na wsi.

FRA, La Bête, 2023, 23 :00, dir. Joris Laquittant, prod. Arnaud Bruttin

 

FABRYKA

Afrooz jest doświadczonym prawnikiem, który może zdecydować o zamknięciu dużej, ale bankrutującej fabryki, z drugiej strony pracownicy wspólnie opracowują plan, który ma temu zapobiec.

IRN, 2023, 19:00, dir. Masoud Saadat, prod. Naghmeh Ahmadi

 

stills2
A modern theme for the film industry & video production