27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu animowanego – blok I 2024

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO – BLOK 1

ŚRODA, 06.03.2024, godz. 14:00-15:05, (JCK, ul. BANKOWA 28/30)
TAKIE_CUDA_SIE_ZDARZAJA_still_1

TAKIE CUDA SIĘ ZDARZAJĄ

Pewnego dnia wszystkie figury w okolicy ożywają. Wychodzą z przydrożnych kapliczek, opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka, o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci.

PL, 2022,13:48, dir. Barbara Rupik, prod. Agata Golańska – PWSFTviT w Łodzi

 

WITAJ W DOMU

Film o kontraście między życiem na łonie natury a życiem w mieście. Natura jest reprezentowana przez głos kobiety, a miasto jest ukazane poprzez wizualną warstwę opowiadającą o mężczyźnie żyjącym w mieście. Niezależnie od odmiennych sposobów życia, film przedstawia także różnice w postrzeganiu natury i tego, jak powinniśmy ją traktować.

CZE, Vítej doma, 2022, 03:56, dir.  Anna Rybecká prod. Ondřej Šejnoha – FAMU

Welcome_Home (1)
ELECTRA_Img_1MAIN

ELECTRA

Electra wraca w pamięci do swoich 10. urodzin, mieszając wspomnienia z marzeniami. Odizolowana w fantastycznym świecie pełnym cycatych lalek, męskich plastikowych ciał i narzędzi dentystycznych, kształtuje własne relacje ze swoim ciałem i seksualnością. Zanurzając się głębiej we wspomnieniach z dzieciństwa, Electra przywołuje najbardziej bolesne wspomnienia, aby uwolnić tłumione dotąd emocje.

CZE, 2023, 26:33, dir. Daria Kashcheeva, prod. Zuzana Křivková, Martin Vandas – MAUR Film

 

MAGDA

Podhale, Polska, zima 1939. Magda (15 l.) jest znakomitą narciarką. Dołącza do polskiego ruchu oporu i pomaga, przewożąc dokumenty i uciekinierów przez góry na Słowację. Pewnego dnia dowiaduje się, że grupa 23 pilotów pilnie potrzebuje przekroczyć granicę, bo depcze im po piętach gestapo.

PL, 2022, 09:00, dir. Adela Kaczmarek, prod. Jakub Karwowski, Piotr Szczepanowicz (Letko)

 

Magda-PROGRESS-still-01
A modern theme for the film industry & video production