27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu animowanego – blok V 2024

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO – BLOK V

PIĄTEK, 08.03.2024, godz. 14:20-16:45, (Kino LOT, ul. Pocztowa 11)
Maurice's Bar-still40

BAR MAURICE’A

W 1942 roku, w pociągu donikąd, była drag queen wspomina noc ze swojej przeszłości w jednym z pierwszych barów queer w Paryżu. Echa plotek klientów przywołują ten mityczny bar i jego tajemniczego żydowsko-algierskiego właściciela.

FRA/ISR, 2023, 15:00, dir. Tom Prezman, Tzor Edery-Mordekovich, prod. Ron Dyens

 

ASTROGOLEM

Miłosny trójkąt rozgrywający się w fantastycznym świecie, w którym nauka zderza się z siłami nadprzyrodzonymi. Fabuła śledzi losy genialnego wynalazcy Nikoli Tesli, który wraz z Alanem Turingiem przypadkowo uwalnia demony do naszego wymiaru. To ekscytująca podróż do świata, w którym nauka i zjawiska nadprzyrodzone współistnieją, a wybory, których dokonujemy, mają moc kształtowania naszego przeznaczenia.

D, 2023, 06:00, dir. Thorsten Fleisch, prod. Thorsten Fleisch

 

Astrogolem_Still_01
TRACE_still_01

ELEMENT

Młody pisarz spędza noce na poszukiwaniu piórem zawikłanych fraz. W momencie, gdy zostaje skonfrontowany z ciążą swojej żony, jego świat się wali. Przytłaczają go lęki i bolesne wspomnienia, a on musi odnaleźć brakujący element.

BGR, Sleda, 2022, 07:00, dir. Asparuh Petrov, prod. Vessela Dantcheva

 

PAMIĘTASZ JAK JEŹDZIŁAM NA BIAŁYM KONIU

Pewna kelnerka wykonuje swoje codzienne obowiązki, jednocześnie serwując kawę i dumając o ucieczce od rzeczywistości. Klient nieustannie nagrywa i odsłuchuje otaczające go dźwięki kawiarni i jest całkowicie skupiony na tym zadaniu. Apatia jest stanem, który doprowadza świadomość do stagnacji, ale czy którekolwiek z nich zdaje sobie sprawę, że to właśnie oni są jej przykładem?

HRV, Sjeti Se Kako Sam Jahala Bijelog Konja, 2022, 10:00, dir. Ivana Bosnjak Volda, Thomas Johnson Volda, prod. Igor Grubic

 

WhiteHorse_03
VERCORS_1

VERCORS

W obozie na obrzeżach gór Vercors pięciu bojowników ruchu oporu, zapomnianych przez swoje dowództwo, walczy z nudą, frustracją i trudnym codziennym życiem. Joseph, dzieciak, który dopiero co dołączył do obozu, stopniowo popada w obłęd, który ogarnia także innych.

FRA, 2023, 19:40, dir. Lyonel Charmette, prod. Les Astronautes – Vanessa Buttin-Labarthe

 

AMOK

Clyde, który stracił narzeczoną i swój atrakcyjny wygląd w dziwnym wypadku, musi zmierzyć się ze swoim wewnętrznym demonem.

HUN/ROU, 2022, 14:20, dir. Balázs Turai, prod. Gábor Osváth, Péter Benjámin Lukács

Amok 01
Beautiful Figures 1

PIĘKNE LICZBY

Myśli przemykają po kartkach osobistego notatnika, prowadzonego podczas pobytu w różnych laboratoriach naukowych w Zurychu. Przechodzą z jednej na drugą, niczym mapa myśli zawierająca niedokończone pomysły dotyczące pamięci, obrazowania medycznego, komórek i starzenia się.

BEL, 2022, 04:00, dir. Soetkin Verstegen, prod. Soetkin Verstegen

 

 

CURIOSA

Curiosa opowiada historię nadmiernie ciekawskiej Mary, która po raz pierwszy odwiedza mieszkanie swojego chłopaka i odkrywa, że zostało ono ogołocone ze wszystkich rzeczy osobistych. Po tym, jak odmówiono jej jakichkolwiek wyjaśnień, dziewczyna wchodzi do jego głowy.

UK, 2022, 09:30, dir. Tessa Moult-Milewska, prod. Sychelle-Kristina Yanda

Curiosa 3
Think something nice_HD_dentista

POMYŚL O CZYMŚ PRZYJEMNYM

Siedząc na fotelu dentystycznym, bohater nie może uciec od konfrontacji z bólem i nędzą ludzkiej kondycji. Aby odwrócić swoją uwagę i zając myśli, ucieka w wyimaginowaną historię o rybakach i morzu.

CHE, 2022, 06:00, dir. Claudius Gentinetta, prod. Claudius Gentinetta

 

WSZYSTKO STRACONE

Rodzina Pérez jest prawie normalną rodziną, chociaż ich zachowanie jest nieco dysfunkcyjne. Para planuje zapłodnić jajo, które zostało złożone zeszłej nocy.

ESP, Todo Está Perdido, 2022, 07:00, dir. Carla Pereira, Juanfran Jacinto, prod. Guadalupe Arensburg, Jorge Acosta, David Castro González, Álvaro Díaz Calvo

All Is Lost_1
A modern theme for the film industry & video production