27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu animowanego – blok II 2024

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO – BLOK II

CZWARTEK, 07.03.2024, godz. 09:00-10:06, (Kino LOT, ul. Pocztowa 11)
EO_DE_ME (1)

EO DE ME

Subiektywny spacer emocjonalny, w którym kierunek wytyczają emocje, a nie kroki. Uczucia tworzą przestrzeń, muzyka narzuca rytm, tony przekładają się na kolory. EO DE ME to film eksperymentalny kładący nacisk na syntezę tego, co widzialne, słyszalne i odczuwalne. Katharsis codzienności jako wizualizacja muzyki.

CZE, 2023, 05:22, dir. Viktorie Štěpánová, prod. Ondřej Šejnoha – FAMU

CZEKAJ NA MNIE WE ŚNIE

Poetycka opowieść o starszym małżeństwie. Odizolowani od świata i skazani na samotność Bronka i Zygfryd doświadczają powolnej defragmentacji swojej rzeczywistości spowodowanej chorobą kobiety i związanymi z nią przeciwnościami losu. Podczas ostatniej podróży przeżywają chwile żalu, bólu, a nawet odrazy. Za wszelką cenę starają się jednak pamiętać o miłości, która kiedyś ich łączyła.

PL, 2023, 14:56, dir. Natalia Durszewicz, prod. Mateusz Michalak, Piotr Rurmankiewicz – FUMI Studio

 

CzekajNaMnieWeSnie1
CRUSH_1

CRUSH

Ambitny złodziej chce ukraść drogocenny diament z silnie strzeżonego skarbca. Na swojej drodze spotyka niespodziewanie konkurencję – femme fatale, która zjawiła się w tym samym celu. Rywalizacja o diament powoli przeradza się we wzajemną fascynację, która przenosi parę w świat pomiędzy fantazją a rzeczywistością.

PL, 2022, 06:00, dir. Michał Socha, Jakub Socha; prod. Jakub Karwowski, Piotr Szczepanowicz (Letko)

 

ZIMA

Rośnie powoli jak sopel lodu, lecz pewnego dnia spada i rozbija się. Anka kocha koty. I Jezusa. W zimowej ciszy laguna zamarza, a niewypowiedziane pojawia się jak pęknięcie na lodzie. Niesamowita opowieść o samotności i społeczności w duchu realizmu magicznego.

PL, 2023, 26:00, dir. Tomasz Popakul, Kasumi Ozeki, prod. Marcin Podolec, Weronika Podolec

Zima (2)
A modern theme for the film industry & video production