27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu dokumentalnego – blok VII 2024

KONKURS FILMU DOKUMENTALNEGO – BLOK VII

PIĄTEK, 08.03.2024, godz. 10:15-12:02, (JCK, ul. Bankowa 28/30)
ATROPHIA_main_still_1

ATROFIA

Poetycki film dokumentalny stanowiący  refleksję nad egzystencją człowieka. W wypełnionych przedmiotami wnętrzach mieszkań zanikają powoli ostatnie ślady zapachu mieszkańców. Woda przestaje płynąć z kuchennego kranu, a zegar ścienny zacina się wydobywając resztki energii z niewymienionej baterii. Wszystko zatrzymało się z ostatnim oddechem. Nadchodzi czas na posprzątanie.

PL, 2023, 12:45, dir. Konrad Kultys, prod. Agata Golańska – Film School in Lódź

 

JESZCZE MNIE NIE ZNASZ

Intymny portret pary, która skonfrontowana z niespodziewaną wiadomością, musi poznać się na nowo. Ona przeżywa skrajne emocje, do których czasem aż wstyd się przyznać. On konsekwentnie remontuje mieszkanie i czuje, że nie ma miejsca na słabość. W tym wszystkim trzymają się jednak za ręce. Oko komórkowej kamery towarzyszy im w zmianie jaka powoli dokonuje się w ich życiu.

PL, 2023, 29:41, dir. Joanna Krzyżewska, prod. Katarzyna Madaj-Kozłowska, Filip Marczewski – Wajda School

1_main_still-JeszczeMnieNieZnasz_Wajda Studio_PL2023
Behind_the_Horizon_1

ZA HORYZONTEM

Jak bardzo jesteśmy świadomi tego, że pomimo ciągłego przepływu informacji, postrzegamy tylko nasz własny zamęt informacyjny, poprzez który kształtujemy nasz światopogląd? I dlaczego jesteśmy tego tak pewni? Jak bardzo jesteśmy świadomi tego, że wiadomości z naszej przestrzeni medialnej są jedynie przybliżeniem prawdziwych wydarzeń?

CZE, Za humny, 2022, 10:08, dir. Ema Hůlková, prod. Ondřej Šejnoha – FAMU

 

KTO CI BĘDZIE MYŁ OKNA?

Ostatni rok szkoły to bardzo trudny czas dla Darka, 24-letniego ucznia z niepełnosprawnością intelektualną. Opuszcza miejsce, w którym spędził ponad 10 lat i musi rozpocząć wszystko od nowa. W tym trudnym czasie może liczyć na swojego przyjaciela ze szkoły, Daniela. Wspólnie zastanawiają się nad przemijaniem, stratą, a Darek rejestruje kamerą to, co dla niego ważne.

PL, 2022, 47:00, dir. Dariusz Janiczak, prod. Mateusz Mirocha

Kto_Ci_będzie_mył_okna_1
A modern theme for the film industry & video production