27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu dokumentalnego – blok VI 2024

KONKURS FILMU DOKUMENTALNEGO – BLOK VI

CZWARTEK, 07.03.2024, godz. 15:20-16:35, (JCK, ul. Bankowa 28/30)
Budapest_Silo_01

BUDAPESZTAŃSKI SILOS

József pracuje przy największym nadal eksploatowanym silosie zbożowym w Budapeszcie. Wykonuje tę pracę od ponad 30 lat i mieszka w domu kontenerowym obok budowli, a ciężarówki i pociągi przejeżdżają tuż przed jego oknem. Kiedy jest opuszczany do głębokich na dziesięć pięter silosów, aby je wyczyścić, wygląda jak płetwonurek przy pracy. To niebezpieczna praca dla Józsefa, ale nie może od tego uciec.

HUN/NLD/BEL/PRT,2022, 24:00, dir. Zsófia Paczolay, prod. Zsófi Paczolay, Bálint Bíró

 

CÓRKA

Podczas gdy jej rodzina nalega, by pozostała w domu po ukończeniu szkoły średniej, aby wypełniać swoje obowiązki, 18-letnia Iranka nie może zrezygnować z realizacji swojego marzenia o zostaniu lekarzem. Stojąc na rozdzierającym serce rozstaju dróg, musi zrobić wszystko, aby rzucić wyzwanie ograniczeniom narzucanym kobietom i dziewczętom w jej społeczeństwie.

IRN, Sarnevesht, 2023, 25:00, dir. Yaser Talebi, prod. Yaser Talebi, Elaheh Nobakht

 

Daughter_1
Twins (Mellizos)

BLIŹNIĘTA

Narodowy Festiwal Bliźniąt odbywa się co roku w Tucumán w Argentynie. Uroczystości mieszają się z historiami bohaterów. Ich refleksje na temat warunków, w jakich żyli, dzieciństwa, kontaktu ze społeczeństwem. Kontrasty między różnymi doświadczeniami pokazują, do jakiego stopnia brat bliźniak może wpłynąć na życie danej osoby.

ARG, Mellizos, 2022, 16:00, dir. Gastón Calivari, prod. Valentina  Flynn

 

A modern theme for the film industry & video production