27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu fabularnego – blok VII

KONKURS FILMU FABULARNEGO – BLOK VII

PIĄTEK, 08.10.2021, godz. 10:00, JCK
DND_Still4_@Luna Film

JEŚLI ZMĄDRZEJEMY

Po sprzedaży rodzinnego mieszkania, dawna domowa gosposia zostaje bezdomna. Próbując odnaleźć się w tej desperackiej sytuacji, decyduje się zamieszkać w schowku na szczotki, znajdującym się na tym samym piętrze, co jej poprzednie mieszkanie. Jej sąsiedzi nie są jednak zachwyceni tym rozwiązaniem. Zaczynają postrzegać gosposię jako intruza.

ROU, Dacă ne deșteptăm, 2019, 16:18, dir. Larisa Faber, prod. Irina Malcea

W DOMU

23-letni Lucas wraca do domu po 3 latach w więzieniu. Przez dzień i noc, w trakcie pierwszych godzin wolności, próbuje znaleźć miejsce wśród swoich.

FRA, De retour, 2020, 24:47, dir. Pascal Marc, prod. Anne-Laure Berteau

Back home_still1
Na jedną noc 1

NA JEDNĄ NOC

Współczesna baśń o Piotrusiu Panu, który mimo ukończenia trzydziestu lat wciąż nie chce dorosnąć. Życie wypełnia imprezami i jednonocnymi romansami. Ma dwie zasady: “żadna dziewczyna nie zostaje do rana” i “na wszystko jest czas”. Aż do teraz.

PL, 2020, 29:57, dir. Mally Yina, prod. Studio Munka SFP

NOAMIA

W nadmorskim mieście znaleziono ciało martwego chłopaka. Na miejsce przybywa komisarz Delman. Szybko orientuje się, że znał ofiarę, a tajemnica Chłopaka jest także jego tajemnicą. Śledztwo zaprowadzi go do osiedla Noamia.

PL, 2020, 29:05, dir. Antonio Galdamez, prod. Studio Munka SFP

NAGRODY:

Krakowski Festiwal Filmowy – Konkurs Polski – Wyróżnienie za film fabularny; Ogólnopolskie Spotkania Filmowe „Kameralne Lato” – Nagroda Jury Akademickiego; Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” – Nagroda za zdjęcia – Kajetan Plis, Nagroda za dźwięk – Irena Suska; WAMA Film Festival – Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkich; Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Nowe Horyzonty” – Stypendium Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

Noamia 2
Chodźmy w noc 2 x

CHODŹMY W NOC

Pogrążona w depresji Krysia ucieka z imprezy urodzinowej za zagadkową Majką, która prowadzi ją tam, gdzie można się najdotkliwiej sparzyć. Dziewczyny spędzą razem noc, podczas której nauczą się brać odpowiedzialność za siebie, ale też za drugą osobę.

PL, 2020, 25:34, dir. Kamila Tarabura, prod. Studio Munka SFP

NAGRODY:

Warszawski Festiwal Filmowy – Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego; Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Mołodist” – Wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych, Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego filmu krótkometrażowego

A modern theme for the film industry & video production