27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu animowanego – blok IV

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO – BLOK IV

PIĄTEK, 08.10.2021, godz. 09:00, KINO LOT
Brunnen-gut

MILCZĄCE AMABASADY

Widz powoli zanurza się w ewoluujący i przywracany do życia motyw. Niespokojne światło przenika przez zarośnięte okna i wędruje po powierzchniach. Ptakopodobne stworzenie bada opuszczone ambasady. Wynikający z tego niepokój wydaje się na chwilę wyprowadzać przestrzenie i rzeczy z paraliżującego je bezruchu.

D, Botschaften, 2020, 15:00, dir. / prod. Daniel Höpfner

NAGRODY:

13th International Animated Film Festival Poznan – Best music/sound

GON, MAŁY LISEK

Gdy Gon, skory do zabawy, osierocony lisek dowiaduje się, że Hyoju stracił matkę, próbuje go pocieszyć i aby wynagrodzić mu swoje wcześniejsze psoty w tajemnicy przynosi chłopcu malutkie prezenty każdego dnia. Lecz Hyoju nie zdaje sobie sprawy, kto stoi za anonimowymi prezentami i tych dwoje zmierza do rozdzierającego serce końca.

JPN, 2019, 27:59, dir. Takeshi Yashiro  prod. Masaaki Oikawa

NAGRODY:

Harlem International Film Festival Award – Best Animation; Riverside International Film Festival – Best Animation Film

GON_Still_01
Własne śmieci 4

WŁASNE ŚMIECI

Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną, choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność, i choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować. Recytowane śpiewająco od wielu długich lat.

PL, 2020, 06:25, dir. Daria Kopiec, prod. Studio Munka SFP

NAGRODY:

60th Krakow Film Festival – Silver Hobby-Horse; 2021 SXSW Online Film Festival, USA – Animated Shorts Special Jury Recognition for Storytelling

PODRÓŻ DZIADKA

Dziadek pamięta stare czasy, gdy podróżował z przyjacielem dookoła świata i świetnie się przy tym bawili.

CZE, Dědovy cesty, 2019, 03:41,  , dir. Tereza Simanovska, prod. The Ladislav Sutnar´s Faculty of Design and Art (LSFDA) of the University of West Bohemia (UWB)

Grandpa's journeys_05
004

Z CZOSNKOWYM WZIEŁEM

Szmer wody, śpiew ptaków i skwierczenie kiełbasy. Weekend majowy na polskiej prowincji. Film oparty na faktach.

PL, 2019, 06:10, dir. Zuzanna Stach, prod. Agata Golańska (Szkoła Filmowa w Łodzi)

NAGRODY:

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” – Nagroda za krótkometrażowy film animowany za „Polskę na ostro, na śmieszno i na straszno”

TAJEMNA MĄDROŚĆ

Introwertyk wśród ludzi. Czas wymykający się kategoriom pomiędzy dwoma stanami istnienia. Tracenie poczucia bycia sobą, nakładanie maski opartej na społecznych oczekiwaniach.

CZE, Tajné moudrosti, 2020, 01:07, dir. Lucie Gasparinova, prod. The Ladislav Sutnar´s Faculty of Design and Art  (LSFDA) of the University of West Bohemia (UWB)

tipsy_wisdoms_03
Lickalike_Falling

LICKALIKE

W poszukiwaniu swoich korzeni ludzie zostają wyrwani z dotychczasowego porządku i w ciemności nawiązują nowe więzi. Kobieta próbuje pierwotnej zupy, a my trafiamy do układu ludzi kręcących się wokół siebie. Tylko jedna osoba pozostaje sama, ale skądś czerpie nieoczekiwane pocieszenie.

D, 2019, 08:00, dir. Rebecca Bloecher, prod. Fabian Driehorst

A modern theme for the film industry & video production