27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu dokumentalnego – blok V

KONKURS FILMU DOKUMENTALNEGO – BLOK V

CZWARTEK, 07.10.2021, godz. 13:00, Jeleniogórskie Centrum Kultury
opus magnum fot 3

OPUS MAGNUM

Znalazłam autobiografię mojego pra-wujka Wacława na strychu moich rodziców. Pisał o tajnej podziemnej organizacji jaka założył w Łodzi w takcie II Wojny Światowej. Nikt z rodziny nie miał pojęcia o jego sekretnym życiu. Zdecydowałam się wystawić monodram aby pokazać niezwykłą przeszłość Wacława mojej rodzinie.

PL, 2020, 36:50, dir. Filip Bojarski, prod. Lodz Film School

NAGRODY:

Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) – Nagroda Dziennikarzy

KOMÓRKA 364

Gdy Niemcy jawią sią jako jeden z wiodących modeli demokracji, były więzień Stasi przekazuje przez swoją starą komórkę przerażające świadectwo, które podważa trwałość współczesnych demokracji.

FRA, 2020, 04:17, dir. Zoé Rossion,  Mathilde Babo, prod. François Morisset (Salaud Morisset)

NAGRODY:

Indie Shorts Awards Cannes – Documentary Short; Indie Shorts Film Festival – October Award Short Film; Prague International Indie Film Festival – Best Documentary Short Film; Cinedoc-Tbilisi – Jury Prize; Carmel International Film Festival – Best Documentary; Cannes Film Awards – Best Short Documentary, Best Indie Short Film, Best Super Short Film, Best Director Short Documentary, Best Director Super Short Film;

Cell_364_3
Dzis_jutro_wczoraj_fotos_1

DZIŚ, JUTRO… WCZORAJ

Opowieść o rodzinie i trudnych relacjach, z wojną i holocaustem w tle. Trzy pokolenia, trzy kobiety, trzy odmienne światy wpisane w jedną historię. Babcia i mama żyją w długoletnim konflikcie. Lata uprzedzeń i wzajemnych pretensji spowodowały, że każda z nich zamknęła się w sobie i swoim cierpieniu. Judyta, jako trzecie pokolenie, wraca do korzeni.

PL, 2019, 52:43, dir./ prod.  Krzysztof Kadłubowski, Diana Kadłubowska

NAGRODY:

59th Krakow Film Festival, Poland – Maciej Szumowski Award

ZOBACZYĆ NIEPODLEGŁOŚĆ

Niewidomy mężczyzna – Wojtek – uczestniczy po raz pierwszy w życiu w marszu nacjonalistów, świętując Dzień Niepodległości w Polsce. W trakcie swojej podróży spotyka różnych uczestników marszu. Chce  doświadczyć tego z pierwszej ręki i poczuć czym jest niepodległość. Wojtek – pomimo całkowitej utraty wzroku – widzi rzeczy, które pozostają niezauważone przez innych.

PL, 2020, 10:33, dir. /prod. Piotr Jasiński

DS_Store.mov.00_01_05_17.Still002
A modern theme for the film industry & video production