27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu dokumentalnego – blok VII

KONKURS FILMU DOKUMENTALNEGO – BLOK VII

PIĄTEK, 08.10.2021, godz. 13:00, KINO LOT
1

SEAL STORY

Jakub wyjechał w celach zarobkowych na Islandię. Zamieszkał w niewielkiej miejscowości nad Oceanem Atlantyckim, utrzymując się z pracy w Muzeum Duchów, Elfów i Zorzy Polarnej. W wyniku wybuchu pandemii COVID-19 z dnia na dzień stracił jednak zatrudnienie oraz możliwość powrotu do Polski.

PL, 2020, 16:09, dir. Bartłomiej Błaszczyński, prod. Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego)

Z OTWARTYMI OCZAMI

Hamutal, reżyserka, przyjeżdża do szpitala, aby urodzić dziecko. Jest przerażona, gdy dowiaduje się, że jej dziecko nie ma wyczuwalnego pulsu. Grzebie martwego noworodka w maleńkim grobie. Powodowana poczuciem straty, nawiązuje więź z Doron, która również utraciła dziecko. Film prowadzi przez ich podróż do kolejnej ciąży i następnych narodzin…

ISR, Be’eynaim Pkuchot, 2019, 30:07, dir./ prod. Hamutal Goren

Still 2
still_photo_5_300o

OJCZYSTA WYSPA

Maleńka wyspa blisko południowych wybrzeży Islandii nazywa się Heimaey. Na tej ziemi życie ma swoje uroki i znoje, zachwyca i jest pełne sprzeczności. Projekt jest podzielony na dwie części. Pierwsza pokazuje Heimaey z zewnątrz, jej krajobraz, ulice, domy. Druga pokazuje ludzki pierwiastek, ludzka obecność jest głównym tematem.

ITA, 2019, 30:34, dir. / prod. Sonia Ladidà Schiavone

RAPORT Z POŻARU

Ludzie instynktownie unikają nieznanego. Dystans, jaki utrzymujemy między sobą wynika ze strachu przed nieznanym. Canetti twierdzi, że dopiero w masie ludzi możemy się uwolnić od strachu przez nieznanym. Andy Wilson i jego motywujący coaching „Sekret umysłu bogaczy” obiecuje, że z ciebie też zrobi magnes dla pieniędzy.

SVK, Požiarne hlásenie, 2019, 15:25, dir. Katarína Jonisová

NAGRODY:

5th START International Student Film Festival, Bystřice nad Pernštejnem, Czech Republic – International competition – 3RD Prize In The Best Film Category

POZIARNE_HLASENIE_JONISOVA_STILL_03
A modern theme for the film industry & video production