27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu fabularnego – blok III

Konkurs filmu fabularnego – blok III

ŚRODA, 08.03.2023, godz. 16:00-18:05, (jck, ul. bANKOWA 28/30)

 

15 Tatbiq (Adjustment) – Mehrdad Hasani (IRN)

DOSTOSOWANIE

Dziewięcioletni zniewieściały chłopiec, Shahrokh, upokarzany i odsuwany przez rodzinę i przyjaciół podejmuje decyzję o przystosowaniu się do nowej tożsamości i dokonuje coming out-u wobec mieszkańców swojej wioski. Po wielu ciężkich przejściach Shahrokh, przebrany w dziewczęce ubrania, pojawia się w klasie przed kolegami.

IRN,Tatbiq, 17:09, 2022, dir. Mehrdad Hasani, prod. Hasan Mohammadi

 

WSPOMNIENIA Z BURZY

Jest wrześniowy poranek. Wkrótce ma rozpętać się burza. Matka odwozi rano dziewczynkę do szkoły a pod koniec dnia nauki odbiera kobietę. Anna, piętnastoletnia dziewczyna wymyka się ze szkoły i dzięki pomocy swojego chłopaka odwiedza szpital. Tam musi zmierzyć się z wydarzeniem, które gwałtownie wprowadzi ją w dorosłość.

GRC, 14:00, 2021, dir. Sofia Georgovassili, prod. Stelios Cotionis

 

16 Memoir of a Veering Storm – Sofia Georgovassili (GRC)
17 Techno, Mama – Saulius Baradinskas (LTU)

TECHNO, MAMA

Nikita uwielbia słuchać muzyki techno i marzy o wyjeździe do Berlina i odwiedzeniu słynnego klubu „Berghain”. Jego matka Irena nie wie o marzeniach syna i wkrótce okazuje się, że ich wzajemne oczekiwania są sprzeczne.

LTU, 18:00, 2021, dir. Saulius Baradinskas, prod. Viktorija Seniut

 

BEZPIECZNY

W zimową noc w Atlantic City, kierownik nieistniejącego już kasyna musi zmierzyć się ze swoimi rodzicielskimi niepowodzeniami, gdy jego niesforny syn potrzebuje pomocy w wyjściu z nielegalnego układu.

USA, 16:00, 2021, dir. Ian Braling, prod. Jordan Drake

 

18 Safe – Ian Braling (USA)
19 PHLEGM – Jan-David Bolt (CHE)

FLEGMA

Oskar się spóźnia. W okolicznych wieżowcach ściska się dłonie i podpisuje umowy. To ostatnia rzecz, jakiej on teraz potrzebuje. Skąd się biorą te przeklęte ślimaki?

CHE, 06:00, 2021, dir./ prod. Jan-David Bolt

 

WRÓĆ BEZPIECZNIE DO DOMU

Maya jest wolontariuszką w Way-Home-Phone, usłudze dla każdego, kto czuje się niebezpiecznie w drodze do domu w nocy i chciałby, aby uspokajający głos towarzyszył mu w trakcie nocy. Pewnego wieczoru otrzymuje telefon od Lei, którą śledzi pewien nieznajomy. Maya próbuje teraz wszystkiego, by jej pomóc. Nie ma jednak pojęcia, że ten telefon na zawsze zmieni także jej życie.

D, 13:13, 2022. Dir. Tamara Denić, prod. Christian Siée

 

20 Get Home Safe – Tamara Denić (D)
21 SAME OLD – Llyod Lee Choi (USA)

NIC NOWEGO

Lu jest chińskim imigrantem żyjącym z dnia na dzień dzięki napiwkom z pracy doręczyciela. Utrzymuje żonę i schorowaną matkę, które desperacko próbują związać koniec z końcem w bezlitosnym mieście. Pewnej nocy zostaje mu skradziony rower, stanowiący jego źródło utrzymania. Jest zmuszony wyruszyć w desperacką podróż, aby odzyskać rower lub pogrzebać wątłą nadzieję na życie w Ameryce, które udało mu się zbudować.

USA, 15:00, 2022, dir. Llyod Lee Choi, prod. Tony Yang, Lloyd Lee Choi

 

REKIN

Jack to pełen dobrych chęci, choć niezrozumiały żartowniś. Jego poprzednie związki cierpiały przez to, że byłe dziewczyny nie doceniały jego poczucia humoru. Ale sprawy przybierają coraz lepszy obrót dla Jacka. Wygląda na to, że znalazł swoją drugą połówkę w Sofie, która również uwielbia robić psikusy. Co może pójść nie tak?

AUS, 14:00, 2021, dir. Nash Edgerton, prod. Michele Bennett – Blue-Tongue Films

 

22 SHARK – Nash Edgerton (AUS)
A modern theme for the film industry & video production