27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu dokumentalnego – blok II

KONKURS FILMU DOKUMENTALNEGO – BLOK II

ŚRODA, 08.03.2023, godz. 12:25-14:25, (JCK, ul. BANKOWA 28/30)
8 Pochtalʹon (Postman) – Ibadylla Adzhibaev (KGZ) (1)

LISTONOSZ

Na poczcie we wsi Kok-Tasz, w powiecie Leilek, ustawiła się kolejka. Dziś jest dzień wydawania emerytur. Tymczasem listonosz pracuje za ścianą. Jego dzień pracy jest bardzo stresujący i pełen odpowiedzialności. Musi wydać emeryturę i zasiłek, a następnie pokonać pieszo kilometry, aby dotrzeć do sąsiedniej wioski położonej na granicy z Tadżykistanem.

KGZ, Pochtalʹon, 25:00, 2022, dir. Ibadylla Adzhibaev, prod. Saida Kudaiberdieva

 

PODRĘCZNIK DO SIANOKOSÓW

Asturia, lato 2021 roku. Z pomocą rodziny Ramón i Maruja żną i zbierają siano wokół wiejskiego domu zwanego La Campa, tak jak robili to ich przodkowie od pokoleń.

ESP, Manual De La Siega, 18:00, 2021, dir./ prod. Samuel Fernandi

 

9 Manual De La Siega (The haying manual) – Samuel Fernandi (ESP) (1)
10 Women on a Roll – Alma Tabernero (NLD)

KOBIETY NA ROLKACH

Krótki film dokumentalny, który podróżuje przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kultury wrotkarskiej w Amsterdamie oczami kobiet jeżdżących na wrotkach w ikonicznych miejscach społeczności. W filmowym stylu odkrywamy uczucia, których doświadczają kobiety podczas uprawiania tego miejskiego sportu oraz to, jak przestrzeń publiczna została przedefiniowana, aby dostosować się do tego odradzającego się trendu.

NLD, 20:00, 2022, dir. Alma Tabernero, prod. Sacha Glastra Van Loon, Alma Tabernero

JOANNA D’ARC

Młoda Polka, Aneta, wyjeżdża do Francji z partnerem i dwójką dzieci w poszukiwaniu lepszego życia. Po latach zmagań i pokonywania napotkanych trudności, dojrzała już bohaterka natrafia na niepowtarzalną okazję przejęcia nietypowego biznesu, który może odmienić jej dotychczasowe życie. Czy wykorzysta tę szanse, znajdzie szczęście w miłości?

PL, 29:59, 2022, dir. Aleksander Szamałek, prod. Krystyna Doktorowicz – Krzysztof Kieślowski Film School

 

11 Joanna d’Arc – Aleksander Szamałek (PL) (1)
12 Erwachsen Oder Sowas (SORT OF GROWN UP) – Marlena Molitor (D)

SORT OF GROWN UP

Rok 2019 w Berlinie, dwa lata przed ukończeniem studiów. Aimee i Anissa snują swoje plany na przyszłość, zastanawiają się, kiedy skończy się dojrzewanie i jak uprawiać dobry seks. Lea woli iść potańczyć i na razie odkłada wszystkie dalsze plany. Towarzysząc tym trzem bohaterkom w sklepie na rogu, nad jeziorem i na ulicach Berlina, film umożliwia wgląd w intymny świat trzech młodych kobiet.

D, Erwachsen Oder Sowas, 18:00, 2021, dir./ prod. Marlena Molitor

A modern theme for the film industry & video production