27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu animowanego – blok IV

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO – BLOK IV

PIĄTEK, 10.03.2023, godz. 9:00-10:00, (JCK, ul. Bankowa 28/30)
19 Misophonia Orchestra – Daniela Hýbnerová (CZE)

ORKIESTRA MIZOFONIA

Chrapanie, kaszel, brzęczenie, klikanie… Wiecznie obecna przerażająca orkiestra otaczającego świata doprowadza młodą kobietę do szaleństwa. Odgłosy dochodzące z sąsiednich mieszkań przybierają kształty swoich twórców i wdzierają się do mieszkania młodej kobiety, gdzie powodują niewyobrażalne tortury. Dla naszej bohaterki nie ma żadnego schronienia i dlatego musi nauczyć się z tym żyć.

CZE, 2022, 05:59, dir. Daniela Hýbnerová, prod. Ondřej Šejnoha – FAMU

 

SLOW LIGHT

Bohater filmu rodzi się niewidomy. Pewnego dnia odzyskuje wzrok, jednak to, co widzi jest obrazem z przeszłości, ponieważ gałki oczne chłopca są tak gęste, że światło przenika przez nie siedem lat. W konsekwencji przez całe życie bohater będzie postrzegał wyłącznie to, co już minęło i nie będzie w stanie żyć w teraźniejszości.

PL/PRT, 2021, 10:59, dir. Katarzyna KIJEK, Przemysław ADAMSKI, prod. Piotr Szczepanowicz, Grzegorz Wacławek – Animoon

 

20 Slow Light – Katarzyna KIJEK, Przemysław ADAMSKI (PLPRT)
21 SZCZYPIGŁÓWKI (HEADPRICKLES) – Katarzyna Miechowicz (PL)

SZCZYPIGŁÓWKI

Jeżeli dręczą cię natrętne myśli, takie jak: Co zapewnia zwycięstwo w konkursie kościotrupów? Jaka ilość plastikowych woreczków jest optymalna do zapakowania jednego banana? lub Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?- to świetnie! „Szczypigłówki” odpowiedzą na co najmniej jedno z tych pytań. Film składa się ze zbioru kilkunastu animowanych fraszek połączonych motywem zapętlenia w absurdzie.

PL, 2022, 08:18, dir. Katarzyna Miechowicz, prod. Agata Golańska – Łódź Film School

 

PIĘĆ MINUT STARSZA

Siostry bliźniaczki Mela i Zenia jadą nad jezioro spędzić razem leniwe, letnie popołudnie.  Ich więź jest tak bliska, że nie wiadomo gdzie kończy się życie jednej, a zaczyna drugiej… Niespełnione względem siebie oczekiwania owocują powstaniem świata, w którym każda próba wyznaczenia granic i rozłączenia splątanych tożsamości jest skazana na klęskę.

PL, 2022, 05:59, dir. Sara Szymańska, prod. Agata Golańska – Łódź Film School

 

22 PIĘĆ MINUT STARSZA – Sara Szymańska (PL)
23 PUSZCZA DYPTYK – Szymon Ruczyński, Katarzyna Małyszko (PL)

PUSZCZA: DYPTYK

Historia o starym lesie opowiedziana z dwóch perspektyw: natury i człowieka. W pierwszej części, prowadzeni przez magiczne ogniki, wyruszamy w niespokojną podróż przez dzikie ostępy. W drugiej – obserwujemy w krzywym zwierciadle postawę, jaką przyjął człowiek wobec przyrody. Choć obie części różnią się oprawą wizualną, ich treść uzupełnia się, zarysowując skomplikowany obraz naszej relacji z naturą.

PL, 2021, 09:03, dir. Szymon Ruczyński, Katarzyna Małyszko, prod. Agata Golańska – Łódź Film School

 

TO NIE KĄPIEL

Mieszkańcy kamienicy są zmuszeni do radzenia sobie w trudnej sytuacji, w jakiej po raz kolejny stawia ich sąsiad z najwyższego piętra.

PL, 2022, 07:48, dir. Pola Włodarczyk, prod. Agata Golańska – Łódź Film School

24 TO NIE KĄPIEL – Pola Włodarczyk (PL)
A modern theme for the film industry & video production