27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu animowanego dla dzieci

Konkurs filmu animowanego dla dzieci

wtorek, 07.03.2023, godz. 9:30-11:30, (JCK, ul. Bankowa 28/30)
1 Pisma na kraju sume (Letters From the Edge of the Forest) – Jelena Oroz (HRV)

LISTY ZE SKRAJU LASU

Grupa leśnych zwierząt wyrusza na przygodę z nauką pisania. Wiewiórka, tygrys, jeż i słoń napiszą wiele liter z błędami i przekręconych słów, a na koniec poznają znaczenie wspólnoty, wytrwałości i wiedzy.

HRV,  Pisma na kraju sume, 2022, 12:17, dir. Jelena Oroz, prod. Vanja Andrijevic

 

DZIECI Z GAINMORE: CZYLI JAK ODNALEŹLI MAGICZNY KAMIEŃ

Pewnego ranka w przedszkolu pojawia się magiczny kamień. Znajduje go tam grupa dzieci. Lecz chciwy profesor Yarn planuje zatrzymać ten kamień dla siebie. Okazuje się jednak, że magiczny kamień zmienia się w ogromny sterowiec i zabiera wszystkich na swój pokład. Razem przeżyją przygodę, dzięki której Yarn się zmieni i wszystko dobrze się skończy.

CZE, Děti ze Všehovíc: Jak ho našli, 2021, 08:28, dir. Petr Mischinger, prod. OndřejŠejnoha – FAMU

 

2 Děti ze Všehovíc Jak ho našli (Children of Gainmore How They Found It) – Petr Mischinger (CZE)
3 Až vyrostu (When I Grow Up) – Ester Kasalová (CZE)

KIEDY DOROSNĘ

Idziemy z naszą ekipą filmową na wycieczkę do przedszkola, aby zapytać dzieci, co chciałyby robić, gdy dorosną. Te dzieci mają bardzo konkretne wyobrażenie o tym, co to dokładnie będzie i jak to będzie wyglądać. Nie możemy jednak zapominać, że to wciąż tylko dzieci…

CZE, Až vyrostu, 2022, 03:31, dir. Ester Kasalová, prod. Ondřej Šejnoha – FAMU

 

NIE BOJE SIĘ!

Podczas zabawy w chowanego Vanja opuszcza jasny salon i wchodzi na słabo oświetlone podwórko, na którym jest zdecydowanie za dużo ciemnych zakamarków, dziwnych cieni i podejrzanych odgłosów. Aby pokonać strach, Vanja zamienia się w groźnego tygrysa!

D/NOR, Ich habe keine angst!, 2022, 07:00, dir. MaritaMayer, prod. Fabian Driehorst

 

4 Ich habe keine angst! (I’m not afraid!) – Marita Mayer (DNOR)
5 Die Allerlangweiligste Oma Auf Der Welt (The most boring Granny in the whole world) – Damaris Zielke (D)

NAJNUDNIEJSZA BABCIA NA CAŁYM ŚWIECIE

Greta ma najnudniejszą babcię na całym świecie. Kiedy ta zasypia na kanapie, Greta wpada na pomysł, aby pobawić się z babcią w pogrzeb. Ta zabawa skłania je do zadania sobie pytań, których wcześniej nie zadawały. Cóż bowiem pozostaje, jeśli człowiek musi pożegnać się z życiem?

D, Die Allerlangweiligste Oma Auf Der Welt, 2022, 07:00, dir. Damaris Zielke, prod. Jiayan Chen

 

DUŻA PACZKA

Co by było, gdyby można było wysłać swoje uczucia? W świecie, w którym za pośrednictwem poczty można wysyłać swoje uczucia, młody listonosz o imieniu Hermy staje przed żmudnym zadaniem dostarczenia największej paczki, z jaką firma kiedykolwiek się spotkała. Nie powstrzyma to jednak naszego wesołego listonosza, który wykorzysta wszelkie dostępne środki, aby paczka dotarła do celu i aby wypełnił swoją misję.

ESP, 2021, 06:00, dir. Nuria Torreño, prod. Aida Roldán

 

6 Big Box – Nuria Torreño (ESP)
7 I’m Gonna Get You – Jeremy Weinstein (USA)

ZŁAPIĘ CIĘ

Jest to chwytający za serce, przyjazny dla rodzin animowany film krótkometrażowy, który odkrywa moc przyjaźni w łagodzeniu frustracji i samotności – wszystko to w uroczy sposób, który zrozumieją i polubią zarówno dzieci, jak i dorośli. Opowieść jest alegorią o antropomorficznej piłce, która pokonuje swoje przeciwności w realnym świecie dzięki wsparciu i sile, jakie daje jej towarzysz.

USA, 2022, 02:40, dir. Jeremy Weinstein, prod. Anna Calamaro, Aaron Weinstein, Jeremy Weinstein, Linda Weinstein, David Weinstein

 

SANKTUARIUM

Ratownik zwierząt opowiada o swoich doświadczeniach z adopcją niepełnosprawnych zwierząt. Przedstawia historie starego, chorego Chihuahua, sparaliżowanego Buldoga Francuskiego i przerażonego kota, który znalazł swojego idealnego ludzkiego towarzysza.

CZE, Azyl, 2021, 04:32, dir. Eva Matejovičová, prod.Alex Kurel, Ondřej Šejnoha – FAMU

 

8 Azyl (Sanctuary) – Eva Matejovičová (CZE)
A modern theme for the film industry & video production