27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Jury 2024

MAŁGORZATA IMIELSKA

Absolwentka Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, reżyser oraz autor scenariuszy filmów dokumentalnych, fabularnych, spektakli teatralnych i radiowych. Laureatka wielu polskich i międzynarodowych nagród. Jej fabularny debiut filmowy „Wszystko dla mojej matki” otrzymał nagrodę za „Golden Debiut” na 3Kino Fest MFF Praha 2020, Best Narative Feature na Ojai Film Festival, 2020, nagrodę za reżyserię i dla najlepszego filmu fabularnego na International Film Festival Dhaka 2020, wyróżnienie za debiut reżyserski oraz Nagrodę Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2019. Ponadto przyznano mu Nagrodę Młodzieżowego Jury na Tarnowskim Festiwalu Filmowym 2020, wyróżnienie na Festiwalu Lubuskie Lato Filmowe 2020, na Forum Kina Europejskiego Cinergia oraz na Bastau International Film Festival w Kazachstanie.  Film „Wszystko dla mojej matki” otrzymał także pięć nominacji do nagrody „Orły” w 2021 roku.

MAGDALENA ŁAZARKIEWICZ

Absolwentka Kulturoznawstwa na  Uniwersytecie Wrocławskim oraz  reżyserii na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyserka, scenarzystka, wykładowczyni WSF oraz AMA w Krakowie.  Debiutowała filmem telewizyjnym „Przez dotyk” (pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego). Filmy fabularne: „Ostatni dzwonek”(1989), „Odjazd”(wpółreż. z Piotrem Łazarkiewiczem, 1992),”Białe małżeństwo” (1992), „Na koniec świata”(1999), „Maraton tańca”(2012), „Powrót” (2019). Wyreżyserowała również filmy dokumentalne, seriale telewizyjne i kilka spektakli teatralnych.

 

DANIEL ANTOSIK

Fotograf, dziennikarz. Od lat związany z tygodnikiem „Nowiny Jeleniogórskie”. Autor wielu wystaw fotograficznych. Animator kultury, twórca Galerii Za Miedzą, autor programu „Ołtarz Kina” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych (Lubomierz), którego był dyrektorem artystycznym. Organizator i juror konkursów fotograficznych i filmowych. Wymyślił i zrealizował Kryzysowy Konkurs Fotografii Domowej „Za oknem 2020” uznany za najlepszą dziennikarską akcję społeczną roku w konkursie SGL LOCAL PRESS 2020. Dyrektor OKSiT we Wleniu.

A modern theme for the film industry & video production