27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Filmy zakwalifikowane 2024

Do konkursu 27. IFF ZOOM-ZBLIŻENIA 2024 zakwalifikowanych zostały 52 filmy fabularne:

  1. Of kisses and capes – Elena Weiss (D)
  2. The Steak – Kiarash Dadgar (IRN)
  3. La Bête (The Beast) – Joris Laquittant (FRA)
  4. The Factory – Masoud Saadat (IRN)
  5. Le Défilé (The Parade ) – Michail Galanopoulos (CHE/GRC)
  6. Artesanía (Craftwork) – David  Pérez Sañudo (ESP)
  7. Wspaniałe Kilka Minut (A few wonderful minutes) – Hubert Patynowski (PL)
  8. Radość Życia (The Joy of Living) – Szymon Waćkowski (PL)
  9. Warmth (Ciepło) – Klaudia Fortuniak (PL)
  10. A Doll’s House (Dom Lalki) – Magda Matwijow (PL)
  11. TANGEH (The Strait) – Meghdad Jalali (IRN)
  12. Hogy ne győzzünk (Winners) – Dániel Füzes (HUN)
  13. Die Telefonzelle (The Phone Booth) – Lukas März, Kilian Bohnensack (D)
  14. As It Was – Anastasiia Solonevych, Damian Kocur (PL/UKR)
  15. Być kimś (Be Somebody        ) – Michał Toczek (PL)
  16. Please Hold the Line – Tan Ce Ding (MYS)
  17. Warszawa, Holandia – Ming-Wei Chiang (PL)
  18. Lava – Carmen Jimenez (ESP)
  19. SUSHI – Iván Morales (ESP)
  20. A corps perdu (Lost) – Kouroughli Sabrina, Vassart Gaetan  (FRA)
  21. Xiaohui he ta de niu (Xiaohui and his cows) – Xinying Lao (CHN/USA)
  22. Neuanfang (New beginning) – Mariella Santibáñez (D)
  23. Sea Salt – Leila Basma (CZE/LBN)
  24. Cross My Heart and Hope To Die – Sam Manacsa  (PHL)
  25. Affricate – Anna  Gyimesi (HUN)
  26. Todo Incluido (All-inclusive) – Duván Duque Vargas (COL/FRA)
  27. 48 Hours – Azadeh Moussavi (IRN)
  28. Rituály (Rites) – Damián Vondrášek (CZE)
  29. Dygot (Quiver) – Joanna Różniak (PL)
  30. Dědictví (Heritage) – Matei Norbert Mlinarcsik (CZE)
  31. Land der Berge (Land of Mountains) – Olga Kosanović (AUT)
  32. Aban – Mahdieh Toosi, Abbas Taheri (IRN/FRA)
  33. Minusdrei – Florian Zander (D)
  34. Paramore – Andrea Lamedica, Francesco Mastroleo (ITA)
  35. La voix des autres (The voice of others) – Fatima Kaci (FRA)
  36. My old Gals (Moje Stare) – Natasza Parzymies (PL)
  37. The Silent Whistle – Yingtong Li (CHN)
  38. DAMMI – Yann Mounir Demange (FRA) WITHDRAWN
  39. LEMON TREE – Rachel Walden (USA)  WITHDRAWN
  40. FÁR – Gunnur Martinsdóttir Schlüter (ISL)
  41. TITS – Eivind Landsvik (NOR)  WITHDRAWN
  42. FAIRPLAY – Zoel Aeschbacher (FRA/CHE)
  43. Pragma – Bianka Szelestey (HUN)
  44. Atestace (Credentialing) – Jan Hecht (CZE)
  45. Všechno bude zase dobrý (Everything Will Be OK Again) – Marek Čermák (CZE)
  46. Jsme v tom spolu (Stuck Together) – Anna Wowra (CZE)
  47. Osmý den (Eighth Day) – Petr Pylypčuk (CZE)
  48. Ice Break – Elvira Dulskaia (CZE)
  49. Grain – Artem Rachkleyuk (PL)
  50. Misie Polarne (Polar Bears) – Bartosz Stankiewicz (PL)
  51. Stwór (The Creature) -Damian Kosowski (PL)
  52. LIOSZA – Miłosz Sawicki (PL)

A modern theme for the film industry & video production