27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Filmy zgłoszone 2024

DOKUMENT 2024

  1. En La Línea Del Horizonte (On The Horizon Line) – Iñaki Pinedo, Marcos Fernández Aldaco (ESP)
  2. En El Exilio (In exile) – Yerai Sánchez (ESP)
  3. Odio (HATE) – Richard Zubelzu (PER)
  4. Dromedario 150 años de café (Dromedary 150 years of coffee) – Richard Zubelzu (ESP)
  5. ¿Quién es? (Who’s he?) – Víctor Augusto Mendívil (PER)
  6. Chieira – A Vaidade Em Nós Mesmos (Chieira – pride in oneself) – Luís Esteves (PRT)
  7. Berrocal – Manuel Correa (ESP)
  8. Tengo Párkinson (I have Parkinson’s) – Paloma García (ESP)
  9. Mi Tío Manolo – Pablo José Martínez Ruiz (ESP)
  10. El Querer (Love) – Aitor Marín Correcher (ESP)
  11. Malgrat – Santi Teijelo (ESP)
  12. Persona Normal (Regular Man) – Brigitte Alvarez (COL)
  13. Canciones Para Después De Una Revolución (Songs For After A Revolution) – Eduardo Soutullo GarcÍa (ESP/CUB)
  14. Songs To The Dead Children In Auschwitz – Eduardo Soutullo (ESP)
  15. Para Esteban (To Esteban) – Héctor Almeida (CUB)
  16. Cuando Me Asomé A La Ventana, No Me Lo Podía Creer (When I looked out the window, I couldn’t believe it) – Jaime Palomo Cousido (ESP)
  17. 42 Motivos Para Luchar Contra La ELA (42 Reasosn to fight against ALS) – Kiko y Jorghe Montoro Escaño (ESP)
  18. Hogar, Dulce Hogar (Home, Sweet Home) – Alfredo Medina (ESP)
  19. Abriendo Camino Vol I (Opening The Path) – Juan Miguel Ponce Martínez (ESP)
  20. Alias Charlies David (A.k.a. Charlies David) – Walter Manrique, Gabriela Delgado Maldonado, Aitor Sánchez Smith (CUB/ESP/PER)
  21. No M’oblidis (Don’t forget me) – José Luis López (ESP)
  22. Atada A La Vida (TIED TO LIFE) – Alberto Azcona (ESP)
  23. Ausencias (Absences) – Alfonso Palazon (ESP)
  24. La Lixeira – La Dignità Degli Invisibili (La Lixeira – The Invisibles’ Dignity) – Roberto Galante, Guido Galante (MOZ/ITA)
  25. 7:11 Cuarzo (7:11 Quartz) – Daniel Ortiz Entrambasaguas (ESP)
  26. Diari D’un Operador Cinematogràfic (The diary of a projectionist) – Dani Seguí Florit (ESP)
  27. Cadê Heleny? (Searching Heleny) – Esther Vital (BRA/ESP)
  28. Und Dann Stille (Silence Remains) – Ido Gotlib (D)
  29. Ante Un Espejo Roto (Into A Shattered Mirror) – Borja Pascual (ESP)
  30. Sun Coming and Casting a Shadow – Daniel Robin (USA)
  31. SPELL – Khalil Charif (BRA)
  32. Elegy for a village – Weipeng Huang (CHN)
  33. The Waiting – Voker Schlecht (D)
  34. Krzyś – Daniel Le Hai (PL)
  35. Postcards from the Verge – Natalia Koniarz (PL)
  36. Ptitsa – Alina Maksimenko (PL)
  37. Getting to know you (Jeszcze mnie nie znasz) – Joanna Krzyżewska (PL)
  38. Basia: Three Short Stories (Trzy opowiadania o Basi) – Mateusz Pietrak (PL)
  39. Our Horizons (Nos Horizons) – Charlotte Cayeux (FRA)
  40. Ant|Arctic Women (Polarniczki) – Kuba Witek (PL)
  41. NEW YEAR EAST – Denis Pavlovic (D)
  42. Powrót z wygnania (Vuelta del destierro) – Wojciech Ganczarek (PL)
  43. Ślady soli na kolanach (Sal en las rodillas) – Wojciech Ganczarek (PL)
  44. BrownWhite – Ruchama Ehrenhalt (ISR)
  45. Sarnevesht (Daughter) – Yaser Talebi (IRN)
  46. Miejsce na ziemi (A Place on Earth) – Zofia Bystydzieńska-Dolata (PL)
  47. Regresso à casa de partida antes que a partida seja definitive (Return to the childhood home before the last farewell) – André Almeida Rodrigues (PRT)
  48. Mom, Pill! (Mamo, Tabletka!) – Tymoteusz Mierzwiński (PL)
  49. Estrada Natural (Natural Road) – Emerson Penha (BRA)
  50. Hijos De África (Sons of Africa) – Julio Pérez Del Campo, Carles Bover (ESP/ZAF)
  51. AMALUR – Egoi Suso Rius (ESP)
  52. Shahroor – Yafa Shahroor, Mo’men Ghanim (QAT)
  53. DIY Racer – Aron Marty (CHE)
  54. 4 AM (Czwarta rano) – Kuba Zalewski (PL)
  55. Amateur (Amatorka) – Justyna Misterkiewicz (PL)
  56. Except death – Adrián Viador (ESP)
  57. 601. Bucha’s tragedy (601. Tragedia Buczy) – Agnieszka Żądło (PL)
  58. I sharing (Dzielenie się) – Natalia Sara Skorupa (PL)
  59. Beyond the City Park – Tomasz Jan Kulpiński (NLD)
  60. Sheep (Owca) – Natalia Sara Skorupa (PL)
  61. Nobody Told Me – Sean O’Sullivan (ZAF)
  62. Who Will Clean Your Windows? (Kto Ci będzie mył okna?) – Dariusz Janiczak (PL)
  63. Self-fathered – Karl-Olaf Olmann (PL)
  64. HELP UKRAINE – César Alonso Domínguez (ESP)
  65. Lobos (Wolves) – Marina Garcia Andreu (ESP)
  66. I Bambini Rubati Invasione (The stolen children) – Curzio Cantamessa (ITA/ESP)
  67. Hipocampo (Hippocampus) – Víctor Ybazeta (PER)
  68. Esta No Es Una Película Sobre Cardenete (This is not a movie about cardente) – Paula Martínez Artero (ESP)
  69. Un Soroll Llunyà (A Distant Noise) – Adrià Guxens (ESP/CHN)
  70. Mi Soledad, Nuestras Soledades (My loneliness, our loneliness) – Óscar Chamorro López (ESP)
  71. AUM universe – Juan Nicolas Urquiza (NZL/D/ARG/SWE)
  72. Are you here? Zlata Veresniak (PRT/HUN/BEL/UKR)
  73. NEMOZHLYVE (IMPOSSIBLE) – Denys Zakharov (UKR)
  74. Rewolucja 21 (Revolution 21) – Martyna Peszko (PL)
  75. Argirópolis – Stefano Storchi (ARG)
  76. Nieznany Łagów (Unknown Łagów) – Tomasz Piaskowski (PL)
  77. Homofobia De Estado (State Homophobia ) – Richard Zubelzu (ESP)
  78. Illegal Alien – Pamela Andrea Martinez Barrera (USA/VEN/ARE)
  79. Pez Volador (Flying Fish) – Nayra Sanz Fuentes (ESP)
  80. Requiem Georg – Raúl Riebenbauer (ESP)
  81. El Paseo De Los Olmos (The Elm-Lined Walk) – Laura Teresa García Morales (ESP)
  82. Migas (Crumbs) – Jose Larrosa (ESP)
  83. Shirampari, Herencias Del Río (Shirampari: Legacies of the River) – Lucía Flórez, Joel Cazorla, Diego Pérez (ESP/USA/PER)
  84. El Texto Culpable (The Twilight of a Perturbed Consciousness) – Manuela Gutiérrez Arrieta (ESP)
  85. Canción A La Antigua (Matos, echoes of Cuba) – Aitor Sánchez Smith (ESP/PER)
  86. Ramiro, pastor de por vida (Ramiro, pastor for life) – Eduardo Margareto (ESP)
  87. Every egg has a corner – Estelle Labes (BEL)
  88. La Sapèque – Élise Boënnec (BEL)
  89. Bruissellements – Ilaria Fantini (BEL)
  90. 20 ans, c’est quelques jours (20 years, it’s just a few days) – Sylvain Dufayard (BEL)
  91. Vague du Midi – Sylvain Dufayard (BEL)
  92. El Legado De Ismael (ISMAEL’S LEGACY) – Andrés Robleda Barragán (ESP)
  93. Voice of the Polish Mermaid (Głos Polskiej Syreny) – Klara Ana Rosa (PL)
  94. Mujeres Protagonistas (Leading Women) – Maria Aranda (ARG/BRA)
  95. Luchadoras (Women fighters) – Ariadna Sánchez Astinza (ESP)
  96. Invisibles (Invisible) – Daniel Landa (ESP)
  97. O Carnaval De Rua É Festa Do Povo (The Street Carnival is the People’s Party) – Uilton Oliveira (BRA)
  98. Nossos Passos Seguirão Os Seus… (Our Steps Will Follow Yours…) – Uilton Oliveira (BRA)
  99. GALINA PETROVNA – Nikita Lovetsky (KGZ)
  100. Santorini, el paradís del parkour (Santorini, the paradise of parkour) – Biel Macià (ESP)
  101. FLYBY KATHY – Pedro Bastos (PRT)
  102. Dar Charkhe (In Cycle) – Elham Hajahmadi (IRN)
  103. Domy+Ailucha: Cenas Kets! (Domy+Ailucha: Ket Stuff!) – Ico Costa (PRT)
  104. Jardim de Infância (Kindergarten) – Susana Nascimento Duarte (PRT)
  105. Fuera del Abismo: cómo un joven metalero esquivó la violencia y creó un modelo para la comunidad (Outside The Abyss: the story of a metalhead who dodged violence and created a community model) – Jordi Ruiz Cirera (HND)
  106. La ruta minutera (The lambe-lambe route) – Enrique Muñoz (ESP)
  107. Parangol (Longline) – Dinko Bozanic (HRV)
  108. Monte Horquera – Fernando Penco Valenzuela (ESP)
  109. Been There – Corina Schwingruber Ilić (CHE)
  110. Waking Up In Silence – Mila Zhluktenko Daniel Asadi Faezi (D/UKR)
  111. Buurman Abdi (Neighbour Abdi) – Douwe Dijkstra (NLD)
  112. Vindur – Silvia Cachafeiro (ESP)
  113. Juegaterapia, La Quimio Jugando Se Pasa Volando (While you play, chemo will fly away) – Marcos Calle (ESP)
  114. Dourado – Marx Braga (BRA)
  115. Still Life Et Home – Jens Nagels (D)
  116. Secretos Del Tayrona (Tayrona Secrets) – Jaime Lozano (COL)
  117. Elle (She) – Thivollelo Lo (FRA)
  118. La Brecha (The Gap) – Rob Maldonado (ESP)
  119. Shape Of Earth (La Forma de la Tierra) – Carlos Maria Cambariere (AUT)
  120. Profesor En Prácticas (Teacher in Training) – Gorka Martín-Curto Olaso (ESP)
  121. Afazja (Aphasia) – Jakub Laskowski (PL)
  122. Dziennik Anastazji (Anastasia’s Diary) – Maxim Bujnicki (PL)
  123. Es Movimiento (It’s movement) – Javier Duch (ESP)
  124. Quahoggers: Rhode Island’s iconic shellfishermen – David Helfer Wells (USA)
  125. Guarda Vieja 3458 Timbre 3/6 – Karen Akerman, Miguel Seabra Lopes (BRA/PRT/ARG)
  126. Regresso à casa de partida antes que a partida seja definitive (Return to the childhood home before the last farewell ) – André Almeida Rodrigues (PRT)
  127. Grund einer Natur (Core of a Nature) – Felix Nguyen (FIN/D)
  128. Mother tongue – Sarkew Mesgari (IQ-KR)
  129. Kto Ci będzie okna mył? (Who Will Clean Your Windows?) – Dariusz Janiczak (PL)
  130. Somniatores – Krystian Kornel (PL)
  131. Demon Box – Sean Wainsteim (CAN)
  132. Starsza Pani Szuka (On the search for love) – Maria Wider (PL)
  133. Moja siostra (Sister of mine) – Mariusz Rusiński (PL)
  134. Echo – Emi Buchwald (PL)
  135. Koka – Aliaksandr Tsymbaliuk (PL)
  136. A Minha Raiva É Underground (My Rage Is Underground ) – Francisca Antunes (PRT)
  137. O Banho (The Bath) – Maria Inês Gonçalves (ESP/PRT)
  138. Marabunta: Hormiga Guerrera (Marabunta: Army ant) – Fernando Gutiérrez Ortega (MEX)
  139. Kristin dan Kuching Kuchingnya – Michael Kam (SGP)
  140. In Solidarity with Ukraine – David Naglieri (USA)
  141. LASTER – David Luzar (D)
  142. Bésame Mucho & the East Side Gallery Berlin – Gilbert Brüning (D)
  143. 7 years art from Berlin „BrückenKunst” 2019 – Gilbert Brüning (D)
  144. Il Perdono – Roberto Flammia (ITA)
  145. Memorie di una lavanderia ad acqua – Filippo Maria Cariglia (ITA)
  146. L’hymne À L’autre (Hymn to the Other) – Antoine Capliez (FRA)
  147. Las Calles De Granada (The streets of Granada) – Isabel Medarde (ESP)
  148. El Fracaso Del Éxito (The failure of success) – Paula Iglesias Rodríguez, Marta Gómez Calderón (ESP)
  149. Lamento Às Águas (Lament to waters) – Vilma Carla Martins (BRA/ESP)
  150. Kisses from Cairo greetings from Baghdad – Paul Edwar (EGY)
  151. Panorama – Djuly Gava, Daniel Leão (BRA)
  152. KIBONUMWE / METEORITE I – Simon Rittmeier (D/RWA)
  153. A Ukrainian Trojan horse enters Russia – Eduardo Soutullo (ESP/UKR)
  154. La Chirimía Resiste (The Chirimía resists) – Juan David Muñoz Espinosa (COL)
  155. MIKADO: Vida De Via (MIKADO: Railway life) – Miquel Gomila (ESP)
  156. Serigne – Rodrigo Hernandez Tejero, Edu Marin, Adriana Cardoso Navarro (ESP/MEX)
  157. Puyuelo – Sara Sarrablo Asensio (ESP)
  158. Una Terapia De Mierda (Shitty Therapy) – Javier Polo (ESP)
  159. AIXÒ TAMBÉ PASSARÀ – Iñaki Antuñano San Luis, Pepe Ábalos Galcerá (ESP)
  160. Lyuba, Mañana (Lyuba, tomorrow) – Beatriz De Silva (ESP)
  161. Why – Natxo Leuza (ESP)
  162. En Mi Piel (In my skin) – Sándor M. Salas (ESP)
  163. Alas /Tierra (Earth /Wings) – Maddi Barber (ESP)
  164. San Simón 62 – Irati Gorostidi Agirretxe, Mirari Echávarri López (ESP)
  165. Señorias – Maria Guerra (ESP)
  166. Agur Artzai (A mountain of memories) – Julien Zubiete (ESP)
  167. Vaciar El Museo (To empty the museum) – Adriano Morán, Manuel Fontán Del Junco (ESP)
  168. Munari: ¿Se Puede Hacer De Otra Manera? (Munari, can it be done in another way?) – Manuel Fontán Del Junco, Adriano Morán (ESP/ITA)
  169. Otro Día Más (One more day) – Juan Carrascal Ynigo (ESP)
  170. EL KALA – Diego Pérez González (ESP)
  171. Decían Que Era Bruja (They said she was a witch) – Judith Prat Molet (ESP)
  172. It´s just a burning memory – Mario Alejandro Arias Silva Del Pozo (ESP/ECU)
  173. Olores (Smells) – Alba Esquinas (ESP)
  174. Morir Antes De Morir (To Die Before Dying) – Jesús Lacorte (ESP)
  175. Herederas (Heiresses) – Silvia Venegas (ESP)
  176. Ronda (Ring Road) – Marina Rodríguez Colás (ESP)
  177. Torcidos (Crooked) – Charlie García Villalba (ESP)
  178. Suddenly TV – Roopa Gogineni (QAT/SDN)
  179. L’esquisse (The Sketch) – Tomas Cali (FRA)
  180. Retrodreaming – Alisa Berger (D/JPN)
  181. Carmen, Sin Miedo A La Libertad (Carmen, no fear of freedom) – Irene Baqué (ESP)
  182. Anhel De Llum (Longing for light) – Alba Cros Pellisé (ESP)
  183. La Despedida (Farewell) – Ricardo Ferreira (CHL)
  184. 813 – Fernando Cola (ARG)
  185. Pequeño Sáhara (Little Sahara) – Emilio Martí (ESP)
  186. Excuse Me, Miss! – Cherlyn Hsing-Hsin Liu (USA)
  187. To sell a summer cottage – Helena Öst (FIN)
  188. BOY – Vladimir Loginov (EST)
  189. Antes De Nacer (Before Birth) – Carmen Jiménez (ESP)
  190. La Bestia De Las Mil Caras (The Beast with a Thousand Faces) – Edgar Barrera (GTM/ESP)
  191. Guaret – Josep Alorda Roca (ESP)
  192. En(Re)Cordar – Marta Arjona, Maite Blasco (ESP)
  193. Par Les Soirs Bleus D`Été (On The Blue Summer Evenings) – Xavier Guàrdia (ESP)
  194. Ardiak, Ezkontza Eta Kontrabandoa (Sheep, Marriage and smuggling) – Andrés Salaberri Pueyo (ESP)
  195. Donde Los Niños No Sueñan (Where the children can’t dream) – Stefano Sbrulli (ITA)
  196. Chapeau d’artiste – Nathalie Rossetti Rossetti (BEL)
  197. Faith, Hope and Love (Wiara, Nadzieja i Miłość) – Magdalena Juszczyk (PL)
  198. Odessa Mama! – Valéry Verlant (UKR)
  199. Remember to be Free – Jean-Michel Brawand (D)
  200. Contrapunctus V – Kenji Ouellet (D)
  201. Voices – Irina Savon (UZB)
  202. A Ukrainian Trojan horse enters Russia – Eduardo Soutullo (ESP/UKR)
  203. The most fragile part of a woman is her body (Ciało jest najsłabszą częścią kobiety) – Zuzanna Jocek (PL)
  204. The Most Beautiful Corner in the World – Robo Mihály (SVK)
  205. What Are We Fighting For? – Bartek Sozanski (CHE)
  206. Spiros Beach – Antonis Pouliasis (CYP)
  207. All about Lola – Narges Kharghani (IRN)
  208. Short film about virus – Jan Pawel Trzaska (PL)
  209. Słoń (Elephant) – Mateusz Żegliński (PL)
  210. The Land Of Buried Women – Rekawt Hama Tofiq (IQ-KR)
  211. Time To Live – Hawar Rahimi (IQ-KR)
  212. Nikifory. Twórcy Art brut z Mazowsza (Nikifory. Art Brut Artist from Mazovia.) – Jakub Łukasz Syrkowski (PL)
  213. Avitaminosis – Kateryna Ruzhyna (UKR/CZE)
  214. Przystanek (Stopover) – Mariusz Biernacki (PL)
  215. RADICAL MOVE – Aniela Gabryel (PL)
  216. Iluzja (Illusion) – Aleksander Pakulski (PL)
  217. Das Leben fängt wieder an (Life begines again) – Jiwan Hussein (D)
  218. Camorim – Renan Barbosa Brandão (BRA)
  219. Por Favor Leiam Para Que Eu Descanse Em Paz (Please Read It For Me To Rest In Peace) – Anna Costa e Silva, Nanda Félix (BRA)
  220. Una Plaza en Cuba – Joana Claude (BRA)
  221. Une fois que tu sais (Once You Know) – Emmanuel Cappellin (FRA)
  222. Rodeo Girls – Justine Morvan, Kévin Noguès (FRA)
  223. Three windows on South West – Mariia Ponomarova (NLD/UKR)
  224. Hazy Earth – Anastasija Pirozenko, Femke Janssen (NLD)
  225. Il nocciolo della questione (The heart of the matter) – Sonia Iacobone (ITA)
  226. Royaye Yek Asb (The Dream of a Horse) – Marjan Khosravi (IRN)
  227. Sarnevesht (Daughter) – YASER TALEBI (IRN)
  228. Game Over – Saeed Mayahy, Miriam Carlsen (TUR/AFG/DNK)
  229. Transformation – Saeed Mayahy, Miriam Carlsen (TUR/AFG/DNK)
  230. When I Meet My Friends – Yannis Karydas (GRC)
  231. Refugio (Refuge) – Claudia Ruiz Capdevielle (MEX)
  232. THE HOLE IN THE SOCK. – Michal Lebski (PL)
  233. BUDAPEST SILO – Zsófia Paczolay (HUN)
  234. PLAYGROUND – Célia Caroubi (FRA)
  235. WOUNDS – Lesia Diak (UKR)
  236. „WORDS” – Hannah Jandl (D)
  237. TWARZE AGATY (FACES OF AGATA) – MAŁGORZATA KOZERA (PL)
  238. Pomorska 8 (8 Pomorska Street) – Maciej Segiet (PL)
  239. Life Awake – Maciej Segiet (PL)
  240. Je ne retournerai plus vivre à Parly 2 (No way back to Parly 2) – Emmanuel Plasseraud (FRA)
  241. Saintonge Giratoire (Saintonge Roundabout) – Quentin Papapietro (FRA)
  242. Żegnam cię, mój świecie wesoły (Goodbye, My Wonderful World) – Joo Joostberens (PL)
  243. Kiosk (The Kiosk) – Daniel Stopa (PL)
  244. Eins Zu Eins (One on One) – Saskia Kessler (D)
  245. Manual Básico De Resiliencia (Basic Resilience Manual) – Marco Vega Mayoral (ESP)
  246. As We Cross To The Other Side Of The Garden – Ameen Abo-kaseem (SYR)
  247. Cuarta Generación (4th Generation) – Susana Siscart (ESP)
  248. Luciérnagas (Fireflies) – Cristina Otero Roth (ESP)
  249. Los Habitantes Del Pasto (The Grass Dwellers) – Pablo P. Méndez-Kodiak (ESP)
  250. MAURA – Gabriel Páez (ECU)
  251. Santi – Mario Capetillo Torres (ARG)
  252. El Bus (The bus) – Sandra Reina (ESP)
  253. 30’ 70 60’ 120 – Marta Valverde (ESP)
  254. Ponto Final – Miguel López Beraza (ESP/PRT)
  255. Huo Jian Fa She Shi (When a Rocket Sits on the Launch Pad) – Bohao Liu (CHN/USA)
  256. Solo La Luna Comprenderá (The Moon Will Contain Us) – Kim Torres (USA/CRI)
  257. Taxibol – Tommaso Santambrogio (ITA)
  258. Traslúcidas, Cosas Que Sé De Ellas (Translucent Women: What I Know About Them) – Agustín Domínguez (ESP)
  259. Rostros del silencio (Faces of Silence) – Vicente Barros (CHL)
  260. In a Mail Coach – Minhyeong Kil (KOR)
  261. Riacheros (STREAMS) – Jose Antonio Ortiz Sabido (ESP)
  262. Mellizos (Twins) – Gastón Calivari (ARG)
  263. Mara, El Viaje De La Elefanta (MARA, THE JOURNEY OF THE ELEPHANT.) – Luciano Nacci (ARG/BRA)
  264. Frequenzen (Frequencies) – Rainer Spix (D)
  265. El Poder De Las Manos (The power of the hands) – Raquel Abellán (ESP)
  266. Papá (Dad) – Lucas Ezequiel Alaya (ARG)
  267. Las Que Sobrevivimos (We, women survivors) – Itxaso Díaz (ESP)
  268. Moments When We Freeze – Anastasiya Maksymchuk (PRT)
  269. No man is born to be stepped on – Lucas Roxo, Narimane Baba-Aïssa (FRA)
  270. AFTERNOON – Weipeng Huang (CHN)
  271. Survivor Manifesto – The Art of Making Kin – Dan Dansen (D)
  272. Okruchy fajansu (Crumbs of faience) – Grzegorz Kaźmierski (PL)
  273. Außer Männer hatten wir nichts zu verlieren (Beside men we had nothing to lose) – Hanna Hocker, Leila Keita (D)
  274. La doppia vita di Kore (The double life of Kore) – Maria Antonietta Mariani (ITA)
  275. Johnson – Guillem Castellón (ESP)
  276. Alles ungewiss (All that is uncertain) – Sophie Lösch (D)
  277. Prison is Cool – Elya Randrianaivo (USA)
  278. Il Piccolo Golem (Little Golem) – FEDERICA QUAINI (ITA)
  279. Unsafe Desire. – Yasmin Bennani, Alexandra Münzner (D)
  280. To the border (Na hranice) – Filip Zangi (CZE)
  281. I am CODA (Jsem CODA) – Ivan Crnac (CZE)
  282. Forest called Branišov (Lest jménem Branišov) – Jakub Šindler (CZE)
  283. Fabryka (Factory) – Dariusz Gackowski (PL)
  284. Bezdroża (Unpaved) – Mikael Lypinski (PL)
  285. La Mateixa Bellesa (THE SAME BEAUTY) – Xiaomei Espiro (ESP)
  286. Olvidado Por La Historia (Forgotten by History) – Daniela Parra (CHL)
  287. 40 años no es nada (40 years is nothing) – Sonia Llera (ESP)
  288. Reinas Del Balón (The Queens Of The Ball) – Paloma García Martín (ESP)
  289. L´Alfonso Ja No Viu Aquí (Alfonso doesn´t live here anymore) – Dani Planas Labad, Alejandro Fabbri (ESP/ARG)
  290. Tonta (Dummy) – Jordi Fradera (ESP)
  291. Carta 1 (Letter 1) – Maximiliano Martínez (ESP)
  292. Wiwa – Adrian Rivera (ECU)
  293. Oiteiro – Luiz Gustavo Auricchio (BRA)
  294. Otchłań kłamstwa (The Abyss of Suffering) – Marcin Gutowski (PL)
  295. Młoda Białoruś (Young Belarus) – Łukasz Ruciński (PL)
  296. Pod Panowaniem Talibów (Under Taliban Rule) – Michał Przedlack (PL)
  297. Żołnierze legii cudzoziemskiej (Soldiers of the French Foreign Legion) – Anna Kowalska, Endy Gęsina-torres (PL)
  298. Wagnerowcy. Najemnicy Putina (The Wagner Group. Putin’s Mercenaries) – Ewa Galica (PL)
  299. Pierwsza linia frontu. Ucieczka z Irpienia i obrońcy Charkowa (On the Frontline. Fleeing Irpin and the Defenders of Kharkiv) – Michał Przedlacki (PL)
  300. Abajures Indignados, O Projeto (The Indigant Lamps´Project) – Ricardo Chreem (BRA/PRT)
  301. Retrato De Lo Invisible (Portrait of the Invisible) – Bárbara Fdez (ESP)
  302. Romeo – Sara G. Cortijo (ESP)
  303. Una Familia Xauxa (A Xauxa Family) – Roberto Flores (PER)
  304. ENTRÀNSIT – Ferran Grao, Núria Rodríguez (ESP)
  305. Abla – Said Najmi (JOR)
  306. Dos Cajas Negras Y Un Pez Azul (Two black boxes and a blue fish) – Gonzalo G. Bauzá (ESP)
  307. Un Guerrillero Llamado „Santeiro” (A freedom fighter called „Santeiro”) – Santiago García García (ESP)
  308. Quiero Ser Tu Madre (I Wanna Be Your Mum) – Eba Guerrero Robles (ESP)
  309. Rozmowy Z Jerzym Mierzejewskim (Conversing with Jerzy Mierzejewski) – Krzysztof Heyke (PL)
  310. Quando A Pátria Bate Forte (When fatherland hits hard) – Jamille Fortunato (BRA/FIN)
  311. Glimmer – Ken Rischard (LUX)
  312. Velhice (Old Age) – Anna-Maria Dutoit (D)
  313. Holy Water – Andrei Kutsila (PL)
  314. The streets of Arcadia (Ulice Arkadii) – Magdalena Anna Zambrzycka (PL)
  315. „All short films about the work & the exhibitions of Brückenkunst from 2016 till 2019, a group of unrecognized artists in Berlin.” – Gilbert Brüning (D)
  316. Dear Vladimir – Jeremiah Quinn (UK)
  317. Homeostasis – Jokubas Sireikis (LTU)
  318. With Naomie – Dumas Maçon (HIT)
  319. Lo-tech reality – Guillermo Garcia Lopez (ESP)
  320. Disturbed – Michael-Claude Winfield (USA)
  321. THE FATHER’S SILENCE – Mariella Santibáñez Koref (D)
  322. Relief – Johannes Gierlinger, Mira Klug (AUT)
  323. My hands are shaking – Natalia Sara Skorupa (PL)
  324. Horror Vacui – Boris Poljak (HRV)
  325. A SENSE OF PLACE – Mohammad Reza Farzad, Shirin Barghnavard, Mina Keshavarz, Azin Feizabadi, Pooya Abbasian, Afsaneh Salari (D)
  326. Más Fuerte Que El Olvido (Stronger than oblivion) – Oliver De La Torre (ESP)
  327. El Teatro de la Vida – Marc Juan (ESP)
  328. Żydzi szydłowa w pamięci sąsiadów (The Jews Of Szydlow as remembered by their neighbours) – Julia Poniewierska, Krzysztof Żurowski (PL)
  329. Desierto – Francisco Provedo (ARG)
  330. Near Light – Niccolò Salvato (UK)
  331. After the red – Marie Sizorn (FRA)
  332. TWILIGHT DREAM – Amanda Cots, Angel Suárez (ESP)
  333. Camorim – Renan Barbosa Brandão (BRA)
  334. Rivalidades: Palmeiras x Corinthians (Rivalries: Palmeiras x Corinthians) – Murilo Megale, Felipe Larozza (BRA)
  335. Descarrego (Deliverance) – Joana Claude (BRA)
  336. Madar Bisim (A woman taxi driver) – Zahra Niazi (IRN)
  337. Darbarsh Harf Bezanim (Let’s talk about it) – Ali Shahmohamadi (HUN)
  338. VALERIJA – Sara Jurinčić (HRV)
  339. Cardoña photos: 7 pesetas – Carlos Lorenzo (ESP)
  340. Las Desheredadas (The Disinherited Women) – Antonio Grunfeld, Paula Barriga Pérez (ESP)
  341. Libres Por Derecho (Free by Right) – Kirenia Yalit Nuñez Pérez (CUB)
  342. The Kharkiv Files (The Kharkiv Files) – Fin DePencier (UKR/CAN)
  343. Cotton 100% – Michael Borodin (UZB/D)
  344. Things I Could Never Tell My Mother – Humaira Bilkis (FRA/BGD)
  345. 53 m2 – Mariusz Wirski (PL)
  346. Chwile… (The Moments…) – Lucyna Łysko, Wojciech Wikarek (PL)
  347. Na Placu (On the Monciak Street) – Karolina Potrzebska (PL)
  348. Nie będziesz sama (You will not be alone) – Maria Słabek (PL)
  349. Moja Ozerna (My Place Ozerna) – Karina Będkowska (PL)
  350. The Shadow Yearning To Fly – Elham Ahmadi (IRN)
  351. IÑAKI – Galia Lorena Guerrero (ARG)
  352. Il volto di Capgras (The face of Capgras) – Nicole Turi (ITA)
  353. HOME – Mela Hilleard (UK)
  354. Scarecrow’s Dance – Mohsen Shirzaei (IRN)
  355. Bricolage – Mahmoud Tavasolian (IRN)
  356. Lehen Saiakera (First Attempt) – Natalia Berridi, Yurena Carrero, Marina Perosanz (ESP)
  357. A arte realmente é uma coisa difícil de definer (Art really is something hard to define) – Bruno Teixeira (PRT)
  358. Biomasakr (Bimassacre) – Matěj Beran, David Hamr, Vojtěch Vild (CZE)
  359. In Their Own Time – Sourya Dipta (IND)
  360. Megörökölt gyalázat (Inherited Shame) – Fruzsina Skrabski, Sándor Kiss (HUN)
  361. Ezüstcsapat és a ’38-as világbajnoki döntő (The Silver Team and the ’38 World Cup Final) – István Borsody (HUN)
  362. Professzor Kopp Mária (Professor Maria Kopp) – István Borsody (HUN)
  363. Anaklia – Elisa Baccolo (ITA)
  364. Api – Luca Ciriello (ITA)
  365. L’Anima di Uomo – Gian Maria Pontiroli (ITA)
  366. Cataract – Łukasz Iwanicz (PL)
  367. The Witch (Wiedźma) – Aleksandra Mulier (PL)
  368. Kinior – Kacper Kiniorski (PL)
  369. Color of Silence – Piotr Gabler (PL)
  370. Little Boy – Sophie Horry (PL)
  371. For the Skeptical – Dawn Westlake (USA)
  372. That is the Silence – Inna Ivanovskaya (USA)
  373. Classroom 205 – Paul Cohen (NLD)
  374. Our Little El Dorado (Nasze Małe Eldorado) – Piotr Malecki (PL)
  375. Memories of Water and Land – Dan Cimpoeşu (ROU)
  376. ARIBADA – Simon(e) Jaikiriuma Paetau, Natalia Escobar (COL)
  377. The other side of the Bridge – Behzad Zeinali (UK)
  378. Blue crab (and a wooden camera) – Daniel Martínz-Quintanilla Pérez (PER)
  379. The Vanishing Point: Tracing Shadows in Prussian Blue – Marek Ryszard Dojs (USA)
  380. Bird Breeders of Maraş – Ayşe Dilan Taylan (TUR)
  381. In The Corner – Jeoffrey Guillemard (MEX)
  382. Len & His Spitfire – Noelle Duddridge (CAN)
  383. 21… – Liya Hitesh (IND)
  384. Walter Benjamin At The Dairy Queen – Dan Boord, Luis Valdovino (USA)
  385. Evas Y Marías (Evas and Marías) – Nadir Cárdenas (AUT/MEX/ESP)
  386. La Furiosa Realidad (The raging reality) – Delfino Cuevas (AUT/MEX/ESP)
  387. Vuelta a Riaño (Back to Riaño) – Miriam Martín (ESP)
  388. El Niño Que Tenía Un Pueblo (The boy who had a Town) – Maximiliano Vidal (CHL)
  389. Os pousos do café. Unha historia de amizade e comercio xusto. (The coffee grounds. A story of friendship and fair trade.) – Óscar Dacosta, Verónica Couto (ESP)
  390. Fragmnt_s – Constanza Barrios González (CHL)
  391. No Sé Qué Decirte (I don’t know what to tell you) – Tomás Alarcón (CHL)
  392. Luchando En Minoría (Fighting the Rare) – Jaume Duran (ESP)
  393. Faites Des Mères (Mother’s day) – Marion Del Hierro (FRA)
  394. Paname Papers – Julie Deguigne, Manel Mkadi, Bainan Li, Hadrien Jail, Valentin Peyrolle (FRA)
  395. Broken Wings – Jorik Dozy, Sil Van Der Woerd (IDN)
  396. Nos Acompañamos (Side by side) – Javier Barbero Montes (ESP)
  397. Volver – Borja Larrondo, Diego Sánchez (ESP)
  398. Ava – Mabel Lozano (ESP)
  399. Fragments – Marie-lou Béland (CAN)
  400. Powiedz, Że Wrócisz (Say You’ll Be Back) – Paweł Gil (PL)
  401. Pan Kleks. Wojna i miłość (Mr. Inkblot. War and love.) – Władysław Jurkow (PL)
  402. Jina – Emilia Pluskota (PL)
  403. Alter ego – Weronika Plińska, Igor Kawecki (PL)
  404. Duvar (The Wall) – Evrim Inci (TUR)
  405. Přes střepy (Rising Above) – Natálie Durchánková (CZE)
  406. Hlas lidu (Vox populi) – Josef Švejda (PL)
  407. Legenda bez pasoše (Pasportless Mess) – Maja Penčič (CZE)
  408. Serpentis – Sarah Lomenová (CZE)
  409. Je nalezená tím, koho hledá (Found by the One She Seeks) – Petr Michal (CZE)
  410. Metrosen (Metrodream) – Olga Srstková (CZE)
  411. Za humny (Beyond the Horizon) – Ema Hůlková (CZE)
  412. ojciec.syn (father.son) – Jakub Gomółka (PL)
  413. POŁĄCZENIA (CALLS) – Ming-Wei Chiang (PL)
  414. GARSTKA ZIEMI – Izabela Zubrycka (PL)
  415. ATROFIA – Konrad Kultys (PL)
A modern theme for the film industry & video production