ANNA GŁOWIŃSKA
Przez 12 lat związana z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych ANIMATOR, największym wydarzeniem dedykowanym animacji w Polsce, pełniąc rolę producentki i programerki. Członkini jury i komisji selekcyjnych na festiwalach oraz kuratorka licznych przeglądów prezentowanych m.in. w ramach FilmPOLSKA (Berlin), Punto y Raya Festival (Reykjavik) oraz w National Gallery of Art (Waszyngton). Wykładowczyni na kierunku Kreatywna produkcja wideo w Collegium Da Vinci. Od października 2021 związana ze studiem Animoon, pracując jako kierowniczka produkcji projektów krótkometrażowych, pełnometrażowych i seriali oraz specjalistka w zakresie strategii festiwalowej.
WIOLA SOWA
Doktor sztuk filmowych. Absolwentka ASP w Krakowie i PWSFTviT w Łodzi. Wykładowczyni w Instytucie Sztuki Mediów UP w Krakowie. Reżyser filmów animowanych i filmów mixed media. Dwukrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Miasta Krakowa i Stypendium Goethe Institut w Berlinie. Za swoje filmy otrzymała ponad dwadzieścia nagród na festiwalach, m.in. Srebrnego Smoka, Srebrnego Lajkonika i nagrodę FIPRESCI dla najlepszego filmu animowanego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
PIOTR DUMAŁA
Reżyser filmów animowanych i fabularnych, ilustrator, projektant plakatów i pisarz. Absolwent warszawskiej ASP. Profesor Szkoły Filmowej w Łodzi. Wykładał również w Konstfack College of Art (Szwecja) i Harvard University (USA). Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich twórców filmu animowanego. Debiutował filmem „Lykantropia” (1981). Następne filmy ukazały wspaniałe efekty zastosowanych przez niego technik animacyjnych. Najbardziej oryginalna z nich polegała na ryciu i zamalowywaniu rysunków wykonywanych na gipsowych płytach. Każdy jego kolejny film był wydarzeniem: „Czarny Kapturek” (1983), „Latające włosy” (1984), „Nerwowe życie Kosmosu” (1986), „Wolność nogi” (1988), „Seria absurdów” (1993). Pomysły filmów Dumały krążyły wokół sennych marzeń i wizji. Jego wielkim osiągnięciem w studiu Se-ma-for był film „Ściany” (1987), zaliczany obok Tanga Rybczyńskiego i Fotela Daniela Szczechury do najważniejszych filmów tego studia. W 1985 r. zrealizował „Łagodną”, a w 1991 – „Franza Kafkę”. W 2000 r. zakończył kilkuletnie prace przy „Zbrodni i karze” (produkcja Bow & Axe Entertainment Ltd). W 2009 r. zrealizował „Las” – czarno-biały film aktorski, a w 2016 r. „Ederly”. Jest laureatem wielu nagród głównych na festiwalach filmowych, m.in. w Krakowie, Mannheim, Łagowie, Oberhausen, Huesca, a także nagród za prace komercyjne, jak czołówki programów muzycznych, m.in. zwiastun filmowy telewizji MTV Charlatan, nagrodzony na festiwalu Broadcast Design Award w Orlando na Florydzie (1994), czy Kafka Meets Dostoyevski, który otrzymał złotą Nagrodę na festiwalu w Los Angeles (1996).