27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Zespół selekcyjny

Sylwia180

SYLWIA MOTYL

Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Jurorka konkursu głównego oraz konkursu kina niezależnego „Zawleczka” na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu, członkini jury na Festiwalu Cinemasuono w Cervii (Włochy), selekcjonerka Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA (Konin), członkini kapituły Światowych Nagród Filmowych Niezależnych – GRAND OFF, dyrektorka MFF ZOOM – ZBLIŻENIA.

MAREK OLEKSY

Współtwórca i koordynator MFF ZOOM-ZBLIŻENIA. Selekcjoner i juror festiwali filmowych w kraju i zagranicą, organizuje i prowadzi międzynarodowe warsztaty filmowe dla młodzieży (m.inn. na 71. Światowym Festiwalu Kina Niezależnego UNICA Gdańsk 2009). Jest w zarządzie Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce. Był dziennikarzem warszawskiej niezależnej firmy produkcji telewizyjnej „TOtamTO Media&Tv”. Współpracuje z lokalnymi TV. Od lat zawodowo związany z Osiedlowym Domem Kultury w Jeleniej Górze gdzie zajmuje się produkcją filmową i TV. Współpracuje z jeleniogórskimi teatrami i kilkoma w kraju ( m.inn. Teatr Nasz, Cinema, A3 Teatr) jako realizator multimedialnych scenografii czy instalacji wideo oraz z galeriami sztuki (m.inn. BWA Jelenia Góra). W 2014 otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi dla polskiego niezależnego ruchu filmowego.

MO strona ZOOM720x720
Szymon DSC_1154 kadr

SZYMON IDCZAK

Nieuleczalny, wszystkożerny kinoman. Filmoznawca, recenzent. Kierownik kina studyjnego Orzeł w Bydgoszczy. Jako selekcjoner pracował przy takich festiwalach jak Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE, PRZEŹROCZA Festiwal Filmowy, FONOMO Music&Film Festival. Brał udział w organizacji bydgoskich edycji Camerimage i Millenium Docs Against Gravity.

A modern theme for the film industry & video production