27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Konkurs filmu dokumentalnego – blok IV

KONKURS FILMU DOKUMENTALNEGO – BLOK IV

CZWARTEK, 10.0.2022, godz.  09:30-11:30, (Kino Lot, ul. Pocztowa 11)
Shadows_of_Your_Childhood__900x500

CIENIE DZIECIŃSTWA

Nasz dom spowija cisza nocy. Rośnie w niej długi cień, podkreślany przez przypadkowe iskry lampy naftowej. Dla małej Steshy ciemność staje się drogą do innego świata, który jednocześnie przeraża i fascynuje. Fragmenty nieuchwytnych wspomnień, głosy i przebłyski światła – oto migotliwe wrażenia z dzieciństwa, które pozostają z nami na zawsze.

RUS, 2020, 21:23, dir. Mikhail Gorobchuk, prod. Ekaterina Vizgalova, Irina Kalinina, Vladislav Shuvalov

 

MAN UP IN LOCKDOWN

„Man Up in Lockdown” to krótkometrażowy dokument, który śledzi losy Richarda Energy, prowokacyjnego cyfrowego króla drag z początku pandemii, któremu udaje się odzyskać pracę na scenie w momencie, gdy nadciąga widmo drugiego lockdownu. Ten aktualny i poruszający film analizuje, co to znaczy być artystą, napędzanym przez kreatywność i desperacką potrzebę występów, w czasach, gdy lokale na żywo w całej Wielkiej Brytanii stoją na krawędzi.

UK, 2021, 20:00, dir./ prod. Ruicheng Liang

 

Man Up in Lockdown - Still 2__900x500
THE BENGAL ANIMAL (Zvíře bengálský)__900x500

THE BENGAL ANIMAL

Klára jest studentką fortepianu w Ilja Hurník Art School w Pradze pod kierunkiem swojej nauczycielki Tat’ány Vejvodovej. Gra na fortepianie od trzeciego roku życia i już w tak młodym wieku musi radzić sobie zarówno z „osobistą”, jak i „zawodową” stroną życia, co czyni jej dzieciństwo wyjątkowym. Jej mama jest ważnym wsparciem, a ich silna więź przewija się przez cały dokument.

CZE, Zvíře bengálský, 2021, 21:20m dir. Taťána Nováková, prod. Miloň Terč – Films School in Písek

 

TROCHĘ RAJU

Dokumentalna opowieść z pogranicza realizmu i baśni. Film o śląskiej rodzinie, która w zakątku metropolii odkrywa przed widzem swój świat i dzieli z nim chwile z życia, nierozerwalnie związanego z otaczającą ich naturą.

PL, 2020, 19:06, dir. Andrzej Cichocki, prod. Munk Studio SFP

 

Trochę raju 1__900x500
mamalarka6__900x500

MAMALARKA

Ciepły, ale mimo wszystko pełen konfliktów… Dokumentalny portret połączenia dwóch światów: macierzyństwa i sztuki. Spotkanie z Basią. Z dwójką małych dzieci. Z nastoletnią córką. Z mężem. Z patelnią tuż po jajecznicy. Wreszcie z pędzlem i sztalugami. Zawsze „z”, ale rzadko sama. Zawsze gdzieś „pomiędzy”.

PL, 2021, 27:16, dir./ prod.  Katarzyna Mazurkiewicz

 

A modern theme for the film industry & video production