27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Jury

Maria ZK foto 2

MARIA ZMARZ-KOCZANOWICZ

Autorka kilkudziesięciu filmów dokumentalnych (w większości z nich autorka scenariuszy), spektakli Teatru TV i filmu fabularnego. Absolwentka malarstwa na ASP we Wrocławiu i reżyserii na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Profesor WSFTviT w Łodzi. Ostatnie filmy: „Michnik – bądź realistą, chciej niemożliwego” (2014), „Gruba” (nagrody: Festiwal „Człowiek w Zagrożeniu”, Złote Grona – Festiwal w Łagowie), „Notatki z życia – Edward Żebrowski” (2018; nagrody: Krakowski FF, Festiwal „Człowiek w Zagrożeniu”), „Guczo” (2020; Złote Grona – Festiwal w Łagowie).

ANNA ZAMECKA

reżyserka, scenarzystka, producentka filmowa. Jej pełnometrażowy film „Komunia” został pokazany na ponad 100 międzynarodowych festiwalach filmowych i otrzymał ponad 40 nagród, w tym Critic’s Week Award na 69. FF w Locarno, Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego europejskiego filmu dokumentalnego 2017 oraz Polską Nagrodę Filmową „Orzeł” dla najlepszego polskiego filmu dokumentalnego 2016.  Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej. W 2021 została stypendystką programu „DAAD Artists-in-Berlin”.

Ania Zamecka
Tomek_Drozdowicz

TOMASZ DROZDOWICZ

Absolwent reżyserii na WRiTV UŚ w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych, teledysków, seriali, spektakli teatru TV. Reżyser i producent filmu fabularnego „Futro”. “Koncert na dwoje”, film dokumentalny o Ewie i Jerzym Maksymiukach, dostał Nagrodę Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2018 oraz nominację do nagrody Orły w kategorii film dokumentalny 2020. Prowadzi zajęcia z reżyserii, sztuki operatorskiej i montażu na Politechnice Warszawskiej (specjalność multimedia). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

A modern theme for the film industry & video production