27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Jury

24. MFF ZOOM - ZBLIŻENIA odbywa się w ramach projektu: WOLNOŚĆ SZTUKI. SZTUKA WOLNOŚCI. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

MAGDALENA ŁAZARKIEWICZ


Absolwentka Kulturoznawstwa na  Uniwersytecie Wrocławskim oraz  reżyserii na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyserka, scenarzystka, wykładowczyni WSF oraz AMA w Krakowie.  Debiutowała filmem telewizyjnym „Przez dotyk” (pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego). Filmy fabularne: „Ostatni dzwonek”(1989), „Odjazd”(wpółreż. z Piotrem Łazarkiewiczem, 1992),”Białe małżeństwo” (1992), „Na koniec świata”(1999), „Maraton tańca”(2012), „Powrót” (2019). Wyreżyserowała również filmy dokumentalne, seriale telewizyjne i kilka spektakli teatralnych.

Maria Sadowska

Wokalistka, kompozytorka, producentka i reżyserka. Jej debiut fabularny „Dzień kobiet” triumfował na najbardziej prestiżowych festiwalach na całym świecie, a film „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” trafił na 1 miejsce polskiego box office, ciesząc się uznaniem publiczności i krytyków. Zakończyła pracę nad filmem „Dziewczyny z Dubaju”, którego premiera planowana jest jesienią. Latem zakończyła zdjęcia do pierwszej w dorobku komedii romantycznej „Miłość na pierwszą stronę”, której premiera zaplanowana jest na 2022 r.

M.Sadowska_fot. Iza_Grzybowska
fot. Iza Grzybowska

DANIEL ANTOSIK

Fotograf, dziennikarz. Od lat związany z tygodnikiem „Nowiny Jeleniogórskie”. Autor wielu wystaw fotograficznych. Animator kultury, twórca Galerii Za Miedzą, autor programu „Ołtarz Kina” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych (Lubomierz), którego był dyrektorem artystycznym. Organizator i juror konkursów fotograficznych i filmowych. Wymyślił i zrealizował Kryzysowy Konkurs Fotografii Domowej „Za oknem 2020” uznany za najlepszą dziennikarską akcję społeczną roku w konkursie SGL LOCAL PRESS 2020. Dyrektor OKSiT we Wleniu.

A modern theme for the film industry & video production