27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Jury

24. MFF ZOOM - ZBLIŻENIA odbywa się w ramach projektu: WOLNOŚĆ SZTUKI. SZTUKA WOLNOŚCI. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

Maria Zmarz-Koczanowicz

Autorka kilkudziesięciu filmów dokumentalnych (w większości z nich autorka scenariuszy), spektakli Teatru TV i filmu fabularnego. Absolwentka malarstwa na ASP we Wrocławiu i reżyserii na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Profesor WSFTviT w Łodzi. Ostatnie filmy: „Michnik – bądź realistą, chciej niemożliwego” (2014), „Gruba” (nagrody: Festiwal „Człowiek w Zagrożeniu”, Złote Grona – Festiwal w Łagowie), „Notatki z życia – Edward Żebrowski” (2018; nagrody: Krakowski FF, Festiwal „Człowiek w Zagrożeniu”), „Guczo” (2020; Złote Grona – Festiwal w Łagowie).

Tomasz Drozdowicz

Absolwent reżyserii na WRiTV UŚ w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych, teledysków, seriali, spektakli teatru TV. Reżyser i producent filmu fabularnego „Futro”. “Koncert na dwoje”, film dokumentalny o Ewie i Jerzym Maksymiukach, dostał Nagrodę Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2018 oraz nominację do nagrody Orły w kategorii film dokumentalny 2020. Prowadzi zajęcia z reżyserii, sztuki operatorskiej i montażu na Politechnice Warszawskiej (specjalność multimedia). Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Jacek Petrycki

Operator, reżyser filmów dokumentalnych. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), od roku 2019 jego wiceprzewodniczący. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W 1970 roku ukończył Wydział operatorski PWSFTviT w Łodzi. Autor zdjęć wielu głośnych filmów, głównie takich reżyserów, jak: Krzysztof Kieślowski i Marcel Łoziński w filmie dokumentalnym. W filmie fabularnym pracował zarówno z  Kieślowskim, jak i z Agnieszką Holland. Od 1987 roku jest współpracownikiem telewizji brytyjskiej Channel 4 oraz BBC. Jest laureatem nagrody BAFTA Brytyjskiej Akademii Filmowej za zdjęcia do filmu „The Betrayed” (1996), a także wielu innych nagród.

A modern theme for the film industry & video production