27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Jury

24. MFF ZOOM - ZBLIŻENIA odbywa się w ramach projektu: WOLNOŚĆ SZTUKI. SZTUKA WOLNOŚCI. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

Joanna Jasińska-Koronkiewicz

Reżyserka filmów animowanych, animatorka, scenarzystka, profesor PWSFTviT w Łodzi (zajęcia z Podstaw animacji i Animacji płaskiej). Absolwentka PWSFTviT w Łodzi – Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej, kierunek Film Animowany i Efekty Specjalne. Reżyseruje filmy animowane dla dzieci i realizuje filmy autorskie, często w technice malarskiej bezpośrednio pod kamerą. Opiekunka artystyczna etiud studenckich i debiutów, promotorka prac dyplomowych i doktorskich. Laureatka nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmów animowanych.

Wiola Sowa

Doktor sztuk filmowych. Absolwentka ASP w Krakowie i PWSFTviT w Łodzi. Wykładowczyni w Instytucie Sztuki Mediów UP w krakowie. Reżyser filmów animowanych i filmów mixed media. Dwukrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Miasta Krakowa i Stypendium Goethe Institut w Berlinie. Za swoje filmy otrzymała ponad dwadzieścia nagród na festiwalach, m.in. Srebrnego Smoka, Srebrnego Lajkonika i nagrodę FIPRESCI dla najlepszego filmu animowanego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Radek Hosenseidl

Podczas studiów w FAMU w Pradze pracował jako programer Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Queer Mezipatra. Po uzyskaniu dyplomu z pisania scenariuszy dołączył do zespołu programowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIFILM w Czechach, gdzie pracuje jako programer i koordynator programu. Jest współautorem programów dla Telewizji Czeskiej i współautorem niezależnych programów internetowych, a także pracuje jako dramaturg dla dziecięcego kanału Telewizji Czeskiej.

A modern theme for the film industry & video production