27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

KOBIETA NA DACHU

Polska, 2022, 97 min., dramat

Poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

Nagrody: Tribeca Film Festival w Nowym Jorku (2022): Best Feature Award – Nagroda za najlepszą rolę dla Dorotu Pomykały; FPFF w Gdyni (2022) – Nagroda dla Doroty Pomykały za Najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą; MFF Energa CAMERIMAGE (2022) – nagroda Złota Żaba za Najlepszy film; 4 nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły.

Po projekcji filmu zapraszamy na Masterclass z Dorotą Pomykałą
26. MFF ZOOM - ZBLIŻENIA odbywasię w ramach projektu: FILMOWE SPOTKANIA NA GRANICY. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramachEuropejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa
DATA PROJEKCJI:
ŚRODA, 08.03.2023, godz. 16:45
REŻYSERIA:
Anna Jadowska
SCENARIUSZ:
Anna Jadowska
ZDJĘCIA:
Ita Zbroniec – Zajt
MONTAŻ:
Piotr Kmiecik, Julia Gregory
OBSADA:
Dorota Pomykała, Bogdan Koca, Adam Bobik
DYSTRYBUCJA:
Kino Świat
BILETY:
TUTAJ
A modern theme for the film industry & video production