27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

ROVING WOMAN

POLSKA/ USA, 2022, 96 min., fabuła

pokaz przedpremierowy

Sara po burzliwej awanturze z chłopakiem traci dom i środki do życia. Zdesperowana kradnie samochód, który staje się jej jedynym schronieniem. Odkrywając jego zawartość, zakochuje się we właścicielu pojazdu i postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż przez amerykańskie pustkowia, która pozwoli jej przewartościować życiowe pragnienia i priorytety

Film ROVING WOMAN luźno inspirowany jest historią tajemniczego zniknięcia artystki Connie Converse w latach 70. To pełnometrażowy debiut fabularny reżysera Michała Chmielewskiego. Współscenarzystką i odtwórczynią głównej roli jest tutaj Lena Góra („Król”). Obok niej w obsadzie filmu znaleźli się John Hawkes („Do szpiku kości”) i Chris Hanley („American Psycho”), a producentem wykonawczym jest legenda kina drogi, reżyser Wim Wenders („Niebo nad Berlinem”).

Światowa premiera ROVING WOMAN odbyła się na Festiwalu Tribeca w Nowym Jorku. Film pokazywany był także na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w sekcji Polonica oraz na największym w Wielkiej Brytanii festiwalu kina niezależnego – Raindance Film Festival w Londynie, gdzie odbyła się europejska premiera filmu.

DATA PROJEKCJI:
ŚRODA, 08.03.2023, godz. 20:00
REŻYSERIA:
Michał Chmielewski
SCENARIUSZ:
Michał Chmielewski
ZDJĘCIA:
Łukasz Dziedzic
MONTAŻ:
Przemysław Chruścielewski
OBSADA:
Lena Góra, John Hawkes, Chris Hanley
DYSTRYBUCJA:
GALAPAGOS FILMS
BILETY:
TUTAJ
A modern theme for the film industry & video production