27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

W GORSECIE

Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg, 2022, 113 min., fabuła

pokaz przedpremierowy

Jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy! Wibrujący, błyskotliwy, obdarty z laurkowego pudru. Nagrodzona w Cannes wspaniała Vicky Krieps („Nić widmo”) w roli Sisi – skandalistki, rewolucjonistki i najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki. Opowiedziana z pazurem ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności.

Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowo dawne fascynacje). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

Nagrody: MFF w Cannes – nagroda za najlepszą rolę kobiecą; Europejska nagroda filmowa – nagroda za najlepszą rolę kobiecą; MFF w San Sebastian – wyróżnienie specjalne dla Vicky Krieps.

DATA PROJEKCJI:
PONIEDZIAŁEK 06.03.2023, godz. 17:00
REŻYSERIA:
Marie Kreutzer
SCENARIUSZ:
Marie Kreutzer
ZDJĘCIA:
Judith Kaufmann
MONTAŻ:
Ulrike Kofler
OBSADA:
Vicky Krieps, Colin Morgan, Alma Hasun
DYSTRYBUCJA:
M2 Films
BILETY:
TUTAJ
A modern theme for the film industry & video production