24. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 06 – 12.09.2021 / Jelenia Góra / Poland

Nagrody

Nagrody

23. MFF ZOOM-ZBLIŻENIA 2020

 

KONKURS FILMU FABULARNEGO

Jury:

Kinga Dębska – reżyserka i scenarzystka filmowa

Daniel Antosik – fotograf, dziennikarz

Adam Sikora – reżyser filmowy, operator, scenarzysta

 

Najlepszy film:

Florence Bouvy za film pt. “Till The End Of The World” (NLD)

Najlepszy film w konkursie polsko-czeskim:

Karel Šindelář za film pt. “WHY SO SIRIUS” (CZ)

Wyróżnienia:

Martin Winter za film pt. “DAY RELEASE” (AUT)

Jordan Goldnadel za film pt. „Chechnya” (FRA)

 

KONKURSU FILMU DOKUMENTALNEGO

Jury:

Paweł Łoziński – reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych

Jacek Petrycki – operator filmowy i reżyser

Anna Zamecka – reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa

 

Najlepszy film:

Misja Pekel za film pt. „Maelstrom” (NLD)

Najlepszy film w konkursie polsko-czeskim:

Mateusz Buława za film pt. „Jeszcze porozmawiamy” (PL)

Wyróżnienia:

Ewa Kochańska za film pt. „Jazda obowiązkowa” (PL)

Grzegorz Paprzycki za film pt. „Mój kraj, taki piękny” (PL)

 

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO

Jury:

Wiola Sowa – reżyserka, wykładowca w szkole filmowej w Łodzi, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Zbigniew Czapla – scenarzysta, reżyser, animator, malarz i grafik, przewodniczący stowarzyszenia ASIFA Poland

Radek Hosenseidl – scenarzysta, koordynator programu i członek komisji selekcyjnej Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIFILM w Czechach

 

Najlepszy film:

Daria Kashcheeva za film pt. „Daughter” (CZ)

Najlepszy film w konkursie polsko-czeskim:

Tomek Popakul za film pt. „ACID RAIN” (PL)

Wyróżnienia:

Vojtěch Domlátil za filmy pt. “Morning” i “Yuki Aki (Fleeting Autumn)” (CZ)

Agnès Patron za film pt. “And then the bear” (FRA)

 

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO DLA DZIECI

 

Najlepszy film:

o28 – Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Meyran (FRA)

 

Nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego otrzymują:
w kategorii:

Najlepszy Aktor – Jędrzej Wielecki, za film pt. „Na strajk!”
Najlepsza Aktorka – Małgorzata Gorol za film pt. „We mnie”
Najlepszy Montaż – Aleksandra Idzikowska za film pt. „Nie zmieniaj tematu”
Najlepsza Reżyseria – Maria Wider za film pt. „We mnie”
Najlepszy scenariusz – Maria Wider za film pt. „We mnie”
Najlepsze zdjęcia – Paweł Grabarek za film pt. „Nie moja bajka”
Najlepszy film dokumentalny – Ewa Kochańska za film pt. “Jazda obowiązkowa”
Najlepszy film animowany – Mateusz Jarmulski za film pt. „Łowy”

A modern theme for the film industry & video production