27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Jury

Iza Plucinska

IZABELA PLUCIŃSKA

Studiowała animację w WSFTviT w Łodzi oraz grafikę i design na tamtejszej ASP oraz w poczdamskiej Wyższej Szkole Filmowo-Telewizyjnej im. Konrada Wolfa w Niemczech. Otrzymała stypendia od DAAD, Nipkow Programm i DEFA Stiftung w Berlinie. Spośród licznych plastelinowych animacji największe sukcesy przyniósł jej film „Jam Session” (2005) uhonorowany licznymi nagrodami, w tym Srebrnym Niedźwiedziem dla krótkiego metrażu na festiwalu w Berlinie. Obecnie pracuje w Berlinie. Od 2014 wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie, na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów -Animacje.

WIOLA SOWA

Doktor sztuk filmowych. Absolwentka ASP w Krakowie i PWSFTviT w Łodzi. Wykładowczyni w Instytucie Sztuki Mediów UP w Krakowie. Reżyser filmów animowanych i filmów mixed media. Dwukrotna laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Miasta Krakowa i Stypendium Goethe Institut w Berlinie. Za swoje filmy otrzymała ponad dwadzieścia nagród na festiwalach, m.in. Srebrnego Smoka, Srebrnego Lajkonika i nagrodę FIPRESCI dla najlepszego filmu animowanego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Wiola_Sowa_01
Mariusz Wilczyński-fot.Krzysztof_Wójcik

MARIUSZ WILCZYŃSKI

Reżyser, scenarzysta, performer, animator, ukończył malarstwo i drzeworyt na łódzkiej ASP. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach na całym świecie, m.in. w Londynie, Sofii, Amsterdamie, Madrycie i Chicago. Od 20 lat tworzy autorskie animacje, które były pokazywane w nowojorskim Museum of Modern Art (MoMa), Museu Nacional da República w Brazylii, Tokyo International Forum i w Muzeum Narodowym w Warszawie. Od 13 lat uczy animacji klasycznej w PWSFTViT w Łodzi. Jego pierwszym pełnometrażowym filmem jest „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

A modern theme for the film industry & video production