27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

KOBIETA NA DACHU / WOMAN ON THE ROOF

KOBIETA NA DACHU / WOMAN ON THE ROOF

Polska, 2022, 97 min., dramat

Poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

Nagrody: Tribeca Film Festival w Nowym Jorku (2022): Best Feature Award – Nagroda za najlepszą rolę dla Dorotu Pomykały; FPFF w Gdyni (2022) – Nagroda dla Doroty Pomykały za Najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą; MFF Energa CAMERIMAGE (2022) – nagroda Złota Żaba za Najlepszy film; 4 nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły.

Po projekcji filmu zapraszamy na Masterclass z Dorotą Pomykałą

Polska, 2022, 97 min., dramat

Mira gets up early in the morning, hangs the laundry to dry, she buys fish food and … decides to rob a bank with a kitchen knife.

Awards: Tribeca Film Festival i New York (2022): award for Best Peformance in an International Narrative Feature;  PFF in Gdynia (2022) – Award to Dorota Pomykała for Best Leading Actress;

IFF EnergaCAMERIMAGE (2022) – Golden Frog Award for Best Film.

After screening, we intvite you for an Masterclass with Dorota Pomykała.

Data

mar 08 2023
Expired!

Czas

16:45 - 18:25

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Kino Lot
ul. Pocztowa 11, 58-500 Jelenia Góra
Czytaj więcej
A modern theme for the film industry & video production