24. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.10.2021 / Jelenia Góra / Poland

NAGRODY 24. MFF ZOOM-ZBLIŻENIA 2021

Nagrody przyznane podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA 2021

Jury konkursu FILMU FABULARNEGO:

Magdalena Łazarkiewicz
Daniel Antosik
Maria Sadowska

Nagrodę za najlepszy FILM FABULARNY w wysokości 5000 zł oraz statuetkę Żelaznego Filmowca otrzymuje
Amir Rooini za film pt. “Loculus”

Nagrodę za najlepszy film w konkursie polsko-czeskim otrzymuje:
Damian Kocur za film pt. “Dalej jest dzień”

2 równorzędne wyróżnienia otrzymują:
• Natalia Koniarz za film pt. “Wschód Zachód”
• Anthony Nti za film pt. „DA YIE”

Nagrodę specjalną Jury otrzymuje:
Sándor Csoma za film pt. „CASTING”

Nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego otrzymują:
w kategorii:
• Najlepszy Aktor – Ihor Aronov za film pt. „Wschód Zachód”
• Najlepsza Aktorka – Anna Dzieduszycka za film pt. „Sukienka”
• Najlepszy Montaż – Tomasz Kolak za film pt. „Noamia”
• Najlepsza Reżyseria – Kamila Tarabura za film pt. „Chodźmy w noc”
• Najlepszy scenariusz – Tadeusz Łysiak za film pt. „Sukienka”
• Najlepsze zdjęcia – Stanisław Cuske za film pt. „Wschód Zachód”

Jury konkursu FILMU DOKUMENTALNEGO

Maria Zmarz-Koczanowicz
Jacek Petrycki
Tomasz Drozdowicz

I Nagrodę za najlepszy FILM DOKUMENTALNY w wysokości 3000 zł oraz statuetkę Żelaznego Filmowca otrzymuje
Maciej Cuske za film pt. „Wieloryb z Lorino”

II Nagrodę za najlepszy FILM DOKUMENTALNY w wysokości 2000 zł otrzymuje
Filip Bojarski za film pt. „Opus Magnum”

Wyróżnienie otrzymuje:
Ulrike Korbach za film pt. „THE PICTURES COME AT NIGHT”

Nagrodę za najlepszy film w konkursie polsko-czeskim otrzymuje
Filip Bojarski za film pt. „Opus Magnum”

Nominację do nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy film dokumentalny otrzymuje:
Filip Bojarski za film pt. „Opus Magnum”

Jury konkursu FILMU ANIMOWANEGO:

Wiola Sowa
Joanna Jasińska-Koronkiewicz
Radek Hosenseidl

Nagrodę za najlepszy FILM ANIMOWANY w wysokości 5000 zł oraz statuetkę Żelaznego Filmowca otrzymuje
Daria Kopiec za film pt. „Własne śmieci”

Nagrodę za najlepszy film w konkursie polsko-czeskim otrzymują
Michaela Mihalyi i David Štumpf za film pt. „SH_T HAPPENS”

2 równorzędne wyróżnienia otrzymują:
Takeshi Yashiro za film pt. „GON, THE LITTLE FOX”
Daniel Höpfner za film pt. „SILENT EMBASSIES

Nominację do nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy film animowany otrzymuje:
Daria Kopiec za film pt. „Własne śmieci”

I Nagrodę za najlepszy FILM ANIMOWANY DLA DZIECI w wysokości 5000 zł oraz statuetkę Żelaznego Filmowca otrzymuje
Giovanni Maccelli za film „Piccolino. Una aventura en la ciudad”

A modern theme for the film industry & video production