27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

Wszystko poszło dobrze

Francja, 2021, 110′, fabuła

Kiedy Emmanuèle przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że 85-letni ojciec kobiety na skutek udaru w ciężkim stanie trafia do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku.

Wraz z siostrą wpadają w spiralę szpitalnego życia, większość czasu spędzając przy łóżku nieprzytomnego André. To dla Emmanuèle chwila na spojrzenie w przeszłość i przeanalizowanie skomplikowanych relacji z ojcem. Sytuacja w jednej chwili się odwróciła, bo nagle on stał się całkowicie zależny od córki. Zwłaszcza że udar spowodował nieodwracalne zmiany w organizmie mężczyzny. Kiedy po wybudzeniu przekonuje się, że czeka go jedynie powolna wegetacja, prosi córkę, by pomogła mu umrzeć. Tyle że we Francji równoznaczne jest to ze złamaniem prawa.

Mistrz francuskiego kina François Ozon po raz kolejny daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. Tym razem sięga po formułę dramatu, by opowiedzieć o rodzinnych relacjach, odpowiedzialności i wadze podejmowanych decyzji, które interesują go dużo bardziej niż moralny wymiar zagadnienia, jakim jest eutanazja. W rolach głównych gwiazdy europejskiego kina: Sophie Marceau, André Dussollier i Charlotte Rampling.  

DATA PROJEKCJI:
9.10.2021, godz. 16:00
REŻYSERIA:
François Ozon
SCENARIUSZ:
François Ozon
ZDJĘCIA:
Hichame Alaouie
MONTAŻ:
Laure Gardette
OBSADA:
Sophie Marceau, André Dussollier, Charlotte Rampling, Géraldine Pailhas, Grégory Gadebois, Hanna Schygulla
PRODUCENT:
Éric Altmayer, Nicolas Altmayer
DYSTRYBUCJA:
Aurora Films
BILETY:
info
A modern theme for the film industry & video production