27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

CHAPLIN LIVE – WANIA/ PRUCHNICKI/ JAROSZ

MFF ZOOM-ZBLIŻENIA i Osiedlowy Dom Kultury zapraszają  na prapremierowe wydarzenie:

Gala festiwalowa z pokazem filmu niemego „Dzisiejsze czasy” Charliego Chaplina i muzyką na żywo w wykonaniu zespołu ELEKTRIO

Zespół ELEKTRIO, to trzech muzyków bardzo dobrze znanych jeleniogórskiej publiczności:

– Dominik Wania – pianista jazzowy, pedagog. Niezwykle wzięty muzyk sesyjny. Grał z czołówką polskiej i zagranicznej sceny jazzowej (m.in. Tomaszem Stańko, Marcusem Millerem);

– Tomasz Pruchnicki – saksofonista, kompozytor, eksperymentator. Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

– Przemysław Jarosz – perkusista jazzowy i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wraz z Tomaszem Pruchnickim i Kajetanem Galasem (organy Hammonda) tworzy zespół Yarosh Organ Trio.

 „Dzisiejsze czasy” (1936) to film Chaplina, w którym po raz ostatni wykorzystuje on  charakterystyczny wizerunek trampa – w meloniku, z nieodłączną laseczką – który przez lata przyniósł mu ogromną popularność. Produkcja ta również  zamyka niemy okres twórczości wielkiego komika, stanowiąc jej piękne podsumowanie. Film ten jest satyryczną polemiką z przemianami dokonującymi się w otaczającej go rzeczywistości. Reżyser, wrzucając niewinnego bohatera w samo jej epicentrum, z właściwym sobie poczuciem humoru, ale jednocześnie bardzo krytycznie, odnosi się do wszechobecnego procesu technicyzacji. Chaplin sugeruje, zresztą nie bez racji, że mechanizacja, industrializm, na jaki zapanowała moda, nieodłącznie są związane z dehumanizacją zwykłej jednostki. „Dzisiejsze czasy” to jedna z najbardziej przejmujących wizji nakreślonych przez amerykańskiego twórcę.

POKAZ FILMU NIEMEGO I KONCERT ODBĘDĄ SIĘ PO GALI FESTIWALOWEJ.

Prosimy o przemyślany zakup. NIE MA MOŻLIWOŚCI WYMIANY LUB ZWROTU BILETÓW.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.

 

Bilety w sprzedaży od dn. 02.02.2024 od. godz. 16:00
TERMIN:
09.03.2024
GODZINA:
19:00
MIEJSCE:
Filharmonia Dolnośląska, ul. Józefa Piłsudskiego 60, 58-500 Jelenia Góra
A modern theme for the film industry & video production