27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 04 – 10.03.2024 / Jelenia Góra / Poland

STREFA INTERESÓW

STREFA INTERESÓW

Polska, Niemcy, Wielka Brytania, 2023, 105 min.

pokaz przedpremierowy

Jeden z najbardziej wstrząsających filmów sezonu. Rudolf wraz z żoną Hedwig oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym domu z wypielęgnowanym ogrodem. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

Film otrzymał 60 nominacji do nagród w tym 5 nominacji do Oscara w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepszy dźwięk i Najlepszy film międzynarodowy. Zdobył także 9 nominacji do Nagród BAFTA i 3 nominacje do Złotych Globów.

Film zdobył 18 nagród, w tym: Grand Prix MFF w Cannes 2023 za Najlepszy film, Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na Festiwalu w Cannes oraz na Festiwalu EnergaCamerimage, Europejska Nagroda Filmowa – dla Najlepszego dźwiękowca.

Data

mar 04 2024
Expired!

Czas

20:00 - 21:45

Lokalizacja

Kino Lot
ul. Pocztowa 11, 58-500 Jelenia Góra
A modern theme for the film industry & video production