24. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY ZOOM – ZBLIŻENIA 06 – 12.09.2021 / Jelenia Góra / Poland

Nagrody 23. MFF ZOOM-ZBLIŻENIA 2020

KONKURS FILMU FABULARNEGO

Jury:

  • Kinga Dębska – reżyserka i scenarzystka filmowa
  • Daniel Antosik – fotograf, dziennikarz
  • Adam Sikora – reżyser filmowy, operator, scenarzysta

Najlepszy film:

  • Florence Bouvy za film pt. “Till The End Of The World” (NLD)

Najlepszy film w konkursie polsko-czeskim:

  • Karel Šindelář za film pt. “WHY SO SIRIUS” (CZ)

Wyróżnienia:

  • Martin Winter za film pt. “DAY RELEASE” (AUT)
  • Jordan Goldnadel za film pt. „Chechnya” (FRA)

KONKURSU FILMU DOKUMENTALNEGO

Jury:

  • Paweł Łoziński – reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych
  • Jacek Petrycki – operator filmowy i reżyser
  • Anna Zamecka – reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa

Najlepszy film:

  • Misja Pekel za film pt. „Maelstrom” (NLD)

Najlepszy film w konkursie polsko-czeskim:

  • Mateusz Buława za film pt. „Jeszcze porozmawiamy” (PL)

Wyróżnienia:

  • Ewa Kochańska za film pt. „Jazda obowiązkowa” (PL)
  • Grzegorz Paprzycki za film pt. „Mój kraj, taki piękny” (PL)

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO

Jury:

  • Wiola Sowa – reżyserka, wykładowca w szkole filmowej w Łodzi, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
  • Zbigniew Czapla – scenarzysta, reżyser, animator, malarz i grafik, przewodniczący stowarzyszenia ASIFA Poland
  • Radek Hosenseidl – scenarzysta, koordynator programu i członek komisji selekcyjnej Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIFILM w Czechach

Najlepszy film:

  • Daria Kashcheeva za film pt. „Daughter” (CZ)

Najlepszy film w konkursie polsko-czeskim:

  • Tomek Popakul za film pt. „ACID RAIN” (PL)

Wyróżnienia:

  • Vojtěch Domlátil za filmy pt. “Morning” i “Yuki Aki (Fleeting Autumn)” (CZ)
  • Agnès Patron za film pt. “And then the bear” (FRA)

KONKURS FILMU ANIMOWANEGO DLA DZIECI

Najlepszy film:

  • o28 – Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Meyran (FRA)

Nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego otrzymują:
w kategorii:

  • Najlepszy Aktor – Jędrzej Wielecki, za film pt. „Na strajk!”
  • Najlepsza Aktorka – Małgorzata Gorol za film pt. „We mnie”
  • Najlepszy Montaż – Aleksandra Idzikowska za film pt. „Nie zmieniaj tematu”
  • Najlepsza Reżyseria – Maria Wider za film pt. „We mnie”
  • Najlepszy scenariusz – Maria Wider za film pt. „We mnie”
  • Najlepsze zdjęcia – Paweł Grabarek za film pt. „Nie moja bajka”
  • Najlepszy film dokumentalny – Ewa Kochańska za film pt. “Jazda obowiązkowa”
  • Najlepszy film animowany – Mateusz Jarmulski za film pt. „Łowy”
A modern theme for the film industry & video production